Geekonews: Jak to vypadá s chystanýcm scífkem Enderova hra

Enderova hra 1

Netradiční náhled na dětské vojáky aneb film, co potěší zelené gumy i pseudointoše. Tak zatím vypadá chystané scifi Enderova hra.

Dlouho jsme v kinech neměli kombinaci chytré zápletky s armádníma sci-fi blbinkama, co? Kromě jarního Star Treku: Do temnoty to snad napraví filmová adaptace románu Enderova hra.

 

Knížka z roku 1985 pochází z psacího stroje Orsona Scotta Carda a netradičně utržila jak ceny Hugo, tak i ceny Nebula, dvě nejmocnější pocty sci-fi pisálkům.

 

Jejím hrdinou je mladý klučina Ender, dětský génius, jež sehraje klíčovou roli v boji lidstva o přežití.

 

Země totiž čelí staleté válce s mimozemskými chrobáky a to jediné, co stojí mezi vítězstvím a bílou vlajkou, je program snažící se z geniálních dětí vyšlechtit neméně geniální stratégy.

 

Jinými slovy: Hvězdná pěchota s dětmi plus příchuť Teorie velkého třesku. A to už stojí za zájem!  

 

 

Ještě než videohry Halo rovněž nadhodily téma ne-úplně-košer válečné indoktrinace dětí, tu zkrátka podobně mudrovala právě Cardova Enderova hra. A snímek z režie jihoafričana Gavina Hooda (jež natočil X-Men Origins: Wolverine) slibuje vrátit Cardův opus magnum zpátky do popředí.

 

Kromě lautr stejné zápletky totiž už prosákly i slibné fotky z natáčení. Jak můžete vidět, z obsazení se třeba ví, že otcovského plukovníka Graffa si střihne Harrison Ford (!), sotva patnáctiletého Endera bude mít zase na svědomí Asa Butterfield (můžete znát ze slzopudného Chlapce v pruhovaném pyžamu).

 

Pokud do 1. listopadu tohoto roku neskončí svět, budeme si Enderovu hru moct posoudit na stříbrném plátně. Do té doby pro vás vyhlížíme aspoň trailer!