Speciál

GTA 6

Herní hit GTA 6 od Rockstar Games - datum vydání, trailery, novinky, spekulace, mapa, příběh i hlavní postavy.

Sdílejte speciál

GTA 6 je plánované pokračování hitové videoherní série Grand Theft Auto od Rockstar Games. Aktuální díl GTA V vydělal přes 6 miliard dolarů, více než jakýkoliv film nebo videohra v historii. Mimořádné oblibě se těší její multiplayerový mód GTA Online s přídavky jako After Hours, Diamond Casino & Resort nebo High Life.

Nové GTA by mělo vyjít primárně na aktuální generaci konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X/2, později také na PC.

GTA 6 - kdy a kde se bude odehrávat?

Podle dosud uniklých informací má GTA VI kódové označení Project Americas a bude se odehrávat na více místech amerického kontinentu. Největší otevřená herní mapa by měla být novou verzí Vice City ze stejnojmenného předchozího dílu GTA - tedy herní obdoba Miami.

Postupně si však zahrajeme také na mapě brazilského Ria de Janeira a taky kubánského hlavního města Havany. V omezené lineární misi bychom měli zavítat taky do Liberty City.

Příběh se bude na rozdíl od předchozích GTA odehrávat v delším časovém období - od sedmdesátých do osmdesátých let směrem k současnosti. Hra zachytí měnící se ulice, jeho obyvatele i celkovou kulturu. Například auto, které získáte na začátku hry, může být u jejího konce už cenným (či bezcenným?) veteránem.

GTA 6 - příběh a hlavní postavy

Měli bychom se vtělit do kůže přistěhovalce Ricarda, bezvýznamného kokainového pašeráka ve Vice City, který si začne budovat drogové impérium, jehož chapadla postupně dosáhnou až do Jižní Ameriky a Karibiku.

Během hraní poznáme spoustu vedlejších postav, včetně mladého Martina Madraze známého z GTA V. Měli bychom narazit třeba i na Fidela Castra. Hra však nebude mít více volně přepínatelných postav a bude se soustředit pouze na Ricarda.

Vážnější tón vyprávění má být z velké části inspirovaný seriálem Narcos a bude rozdělený na kapitoly jako Red Dead Redemption 2 nebo filmy od Tarantina.

Příběh se bude mimojiné točit taky kolem migrace a nástupu viru HIV na konci osmdesátých let, který znamenal vystřízlivění z nespoutané éry kokainových večírků.

GTA 6 - gameplay

Hra bude realističtější než její předchůdce a bude se zabývat simulací drogového impéria. Ve hře máme zažít i hurikány či povodně a hlavně maximálně realistické jihoamerické prostředí, kde se bude hojně mluvit španělsky a portugalsky, což dodá hře na autentičnosti.

Samozřejmostí bude vydatný dobový soundtrack. Přispět by měla i hip-hopová skupina City Morgue.

GTA 6 - datum vydání

Prvních oficiálních informací a trailerů bychom se měli dočkat během roku 2022. Oficiální vydání je pak odhadováno nejdříve na konec roku 2023.

Sdílejte speciál

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný

Nepřehlédněte na prima+

Polda

Akční / Detektivní / Kriminální