TOP 5 nejdivnějších filmových monster

Kdo by odolal vraždícím rajčatům?! :)
Kdo by odolal vraždícím rajčatům?! :)
Zdroj: rapidzona.com

Pět důkazů, že filmaři prostě nemají vkus!

Vymyslet děsivé filmové monstrum není jen tak – když se hodně zamyslíte, napadne vás z těch úspěšných potvor možná Vetřelec, Freddy Krueger a pár dalších fešáků, a tím seznam skončí.

Jenže hororů jsou tisíce a mnohdy tak výsledná strašidla působí spíše úsměvně.

Film Tasmánští démoni si od páteční půlnoci můžete přehrát zdarma i na PrimaPLAY.cz. Až do pondělí 16.6.

Třebas náš pátečně-večerní horůrek Tasmánští démoni (od 22:15 na COOLu) se ještě vyhnul srandovnímu provedení masek, ale přesto v něm běhají potvory, pod jejichž jménem si většina lidí vybaví spíše jednoho známého animáka...

Tasmánský čert ze známého animáku
Tasmánský čert ze známého animáku
Zdroj: img3.wikia.nocookie.net

Mohlo by ale být hůře. Vzpomněli jsme na pět dalších filmových monster, která na dlažbu dopadla ještě podstatně tvrději.

5) Megasup

Byť má jít o supa, ve skutečnosti „megasup“ připomíná spíše pštrose. Tenhle pradědeček megažraloka pochází ze sci-fi hororu The Giant Claw z roku 1957. Hysterická éra plná béčkových hororů a šílených trailerů se na filmu podepsala více, než je zdrávo – uznejme totiž, že Megasup se svým zjevem zase tolik nelišil od třebas dobové Godzilly…

The Giant Claw movie trailer

American Horror Story (1) - upoutávka 15s

4) Kříženec robota s gorilou

A v 50. letech ještě na chvíli zůstaneme, pochází z nich totiž kříženec robota s gorilou Ro-Man XJ-9 z kultovního hororu Robot Monster, jednoho z aspirantů na nejhorší film všech dob. Dokonce i filmografie Eda Wooda působí vedle XJ-9 jako oscarový materiál. Oblek z gorilího kožichu totiž spolu s potápěčskou helmou skutečně napětí nevykouzlí.

Robot Monster (1953) trailer

American Horror Story (2) - upoutávka 15s

3) Vetřelci ze Znamení

Mohli bychom pokračovat celou řadou dalších potvor z minulých hororů, sáhneme však pro jednou do poslední éry. Ačkoliv byli nejmenovaní ufouni z hororu Znamení po většinu stopáže vskutku děsiví, chvilková úvaha po konci promítání náhle odhalila, že se v naší realitě zřejmě ocitli přeletem ze světa kreslených animáků po vzoru právě kresleného Taze z Looney Tunes.

Jak jinak si totiž vysvětlit, že mimozemšťani ovládající superzbraně, levitaci a maskování, napadnou ZCELA NAZÍ planetu, jejíž povrch se z 80 % skládá z vody – tedy tekutiny, která na ně funguje jako kyselina. Vedle něčeho podobného je chybějící firewall ve Dni nezávislosti naprostou prkotinou…

Signs - Movie Trailer

American Horror Story (6) - upoutávka 15s

2) Gigan

Nedávná premiéra nové Godzilly připomněla paletu jejích původních japonských bratříčků, mimo jiné i pana Gigana. Godzilla se sice porvala s řadou dalších monster, mnohdy rovněž srandovních, ale zrovna Gigan působí jako netvor sestavený ze všeho, co zrovna v dílně trikařů zbylo po BDSM mejdanu.

Gigan totiž má namísto rukou a nohou háky, na záda mu filmaři připevnili dvojici hmyzích křídel, z břicha mu zase vyjíždí cirkulárka. Později Gigan dokonce na ruce dostal motorové pily. Nedivíme se, že vypadá tak naštvaně!

 

Godzilla vs Gigan (1972) - Trailer

American Horror Story (6) - upoutávka 15s

1) Vraždící rajčata

Ačkoliv je snímek Vraždící rajčata útočí! z roku 1978 zcela očividnou a naplno přiznanou parodií, nápad na jeho ústřední záporáky je natolik mentální, že ho neospravedlní ani příkrov humoru.

Jeho obrovská přerostlá rajčata, valící se ulicemi měst a páchající destrukci, by zkrátka neomluvila ani přítomnost Leslieho Nielsena v jeho nejlepších letech. Vraždící rajčata po právu patří do filmového pekla!

Attack of the Killer Tomatoes Trailer

American Horror Story (2) - upoutávka 30s

(lol)