Středeční Krajní meze se vytasí s cooltovní zápletkou

Krajní meze
Krajní meze

Adaptace depresivní povídky od jednoho z otců sci-fi Larryho Nivena už ve středu od 11.35 na Prima COOL!

Závada není na vašem přijímači – COOL ve středu skutečně pojede epizodu Krajních mezí, založenou na bombasticky legendární povídce  „Inconstant Moon“, v české verzi „Měnící se Měsíc“.

Co je na ní tak super? Inu, zaprvé pochází od Larryho Nivena. Tenhle velikán sci-fi literatury je známý především pro román Prstenec (masivně se jím inspirovaly třeba videohry Halo). „Inconstant Moon“ přitom poprvé vydal už v dřevním roce 1971. Povídku tedy sepsal až na samém počátku své slávy – rok po Prstenci a jen sedm let po první vydané práci.

A za druhé, posuďte její jednoduchou, avšak přesto maximálně mrazivou zápletku – univerzitní profesor si jednoho teplého večera všimne zdánlivé banality: Měsíc na obloze září mnohem více, než by normálně měl.

Vzhledem k tomu, že Měsíc září jen světlem, které na něj vrhá Slunce, znamená to jediné – Slunce vybuchlo v novu, konec světa probíhá...

Jak se s tím vyrovná? Nemýlí se náhodou? Zapomněl si vyčistit brýle? Na to vše zodpoví „Měnící se Měsíc“ od Larryho Nivena už ve středu od 11.35 na COOLu!