Pošlete mimozemšťanům SMSku!

Jamesburg Earth Station, Kalifornie
Jamesburg Earth Station, Kalifornie
Zdroj: d3gtl9l2a4fn1j.cloudfront.net

Pomozte budoucím návštěvníkům z vesmíru najít správnou cestu k Zemi třebas svými obrázky!

Před pár lety jsme tu měli prodávání pozemků na Měsíci, nyní může být hitem podobný projekt. Jmenuje se Lone Signal a zdarma i za poplatek umožní komukoliv odeslat zprávu mimozemšťanům.

Lone Signal vytvořil Michael W. Busch a inspiroval se hned několika podobnými pokusy z minulosti, třeba nejslavnější arecibskou zprávou z roku 1974. Zatímco tu však sestavoval tým vědců, zprávy z Lone Signal si můžete sestavit i vy sami!

Depeše budou vyslány z Jamesburg Earth Station v Kalifornii a zamíří k hvězdě Gliese 526 vzdálené 17,6 světelných let od Země.

Poněkud paradoxní je, že u Gliese 526 nebyly objeveny zatím žádné planety, na rozdíl od mnoha, mnoha jiných hvězd. Ale nekažme si radost.

Akta X - UFOO

Akta X - UFOO

První zprávu totiž každý může odeslat zdarma, zatímco za ty ostatní zaplatí velmi sympatické ceny – krátký text s obrázkem vyjde sotva na pár dolarů, v případě delších formátů se pak zájemcům dostane množstevní slevy.

Na nabídku upozornil web Exoplanety.cz a pro prozkoumání katalogu projektu Lone Signal směřujte své virtuální kroky semhle.
(lol)