18. května 2023 13:45

Parta z Top Gearu se projela v unikátních českých autech a točila na Slovensku. Clarkson nešetřil chválou

Slavná trojice Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May si dala spanilou jízdu střední Evropou.

Pokud patříte mezi fanoušky automobilové show The Grand Tour, pak jste jistě zaznamenali, že před necelým rokem projela Českem, natáčela v sousedním Slovensku a jezdilo se v ní taky v českých autech. Zhruba dvouhodinový speciál s názvem The Grand Tour: Eurocrash má konečně datum online premiéry, vyjde 16. června. Na co se v něm můžeme těšit?

Trojice Clarkson, Hammond a May se vydala na 2 200 kilometrů dlouhou cestu, u níž oficiálně uvádí, že vede z polského Gdaňsku přes Slovensko a Maďarsko až do Slovinska. Podle vyjádření Clarksona se tým zastavil i v Česku, ale jeho krátký výlet propršel.

Slavní pánové vyzkoušeli spousty zajímavých až bizarních kár, mezi něž patřila i nevkusně upravená Mitsuoka Le-Seyde, kterou na zveřejněné fotce nahání jezdec na hřbetě koně v kozáckém ohozu. K vidění bude taky Chevrolet SSR nebo fialový hot rod postavený na základě Fordu Popular z roku 1959.

Silná bude i česká stopa. Clarkson usedl za volant raritní sportovní Škody 1100 OHC Spider, která vznikla v pouhých dvou kusech a tým si ji tak musel půjčit přímo ze sbírek muzea v Mladé Boleslavi. Svou zkušenost pak okomentoval slovy: „Škoda, absolutely fantastic!“

Víme taky, že se na okruhu proháněly československé formule značky Metalex. Hammond jednu v ostré zatáčce neuřídil a havaroval. Pokud jsou naše informace správné, zkoušel se i chystaný hypersport Praga Bohema.

Fanoušci zachytili slavnou trojici a její doprovod u našich slovenských sousedů v Bratislavě, Žilině i na letišti u Piešťan. Finále dílu pak slibuje akci ve stylu Rychle a zběsile. Jak to celé dopadlo, se dozvíme už za necelý měsíc. Těšíte se?

Zdroj: Metro.uk

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný