23. srpna 2019 07:03

7 věcí, které nevíte o Jamesi Mayovi: Proč ho vyhodili z časopisu o autech?

Nejzajímavější osobnost z topgearovského tria?

V úterý ve 20.15 začíná na COOLu šestidílná minisérie Top Gear speciál: James May a lidové autíčko. Nejvysmátější machr z topgearovského tria vám tentokrát ukáže ikony lidových přibližovadel od brouků až po trabanty. Pro Maye jde vlastně o separátní prácičku oddělenou od Top Gearu jako takového. Že má však James dost talentu na to, aby utáhl vlastní pořad, není při pohledu na jeho život zase tak překvapivé...

07) Je synem kněžího

Je to paradoxní, ale pokud se řekne "James May", asi málokdo by si vybavil možnost, že vyrostl v rodině britského protestantského kněžího a v dětství zpíval v kostele. Každý jsme však nějak začínali a James je ilustrací toho, že ať bylo vaše dětství jakékoliv, vždycky je tu naděje, že se budete živit řízením aut ve vysoké rychlosti.

06) Vyhodili ho z časáku o automobilech

Nicméně, zpočátku to s jeho dráhou nevypadalo zase tak slavně. Jednou z prvních Mayových prací bylo psát pro populární britský časák o autech jménem Autocar. Do ročenky však propašoval sprostý vtípek, který editoři přehlédli, a stálo ho to později místo. Inu, humor občas není zadarmo.

05) Má rád staré hračky

May sice z tria vypadá tak nějak nejstarší, v duši je však největším dítětem. Sbírá totiž staré hračky – vláčky, letecké modely a další populární britské vynálezy určené dětem každého věku. Jeho koníček je dokonce tak významný, že se s ním dostal do knihy rekordů.

04) Měl další vlastní pořady

May není jen slavný hostováním Top Gearu nebo The Grand Tour, ale i dalších pořadů. Jeho speciál James May a lidové autíčko je v podstatě jedním z nich, ještě víc se ale těšíme na to, až si někdy pustíme jeho pořad založený na degustací vín a jídel k nim. Takovýmto formátům bude patřit televizní budoucnost!

03) Porazil Gordona Ramsayho

Jamesův kladný vztah k jídlu a pití se projevil i v pořadu šéfkuchaře a moderátora Gordona Ramsayho, v němž se May před nějakými 15 lety zúčastnil soutěže ve vaření. Porazil tu totiž v kvalitě potravy i Gordona samotného, ačkoliv jen v poměrně jednoduchém pokrmu (a celá záležitost mohla být samozřejmě nahraná). I přesto je ale sympatické vidět, jak někdo vytrollí pověstného Gordona!

02) Má pilotní průkaz

Pozorní diváci Top Gearu si ještě pamatují, že May umí létat. Jeho pilotování Cessny 182 však ani zdaleka není ojedinělou záležitostí! May si poseděl i ve stříhačce Eurofighter Typhoon nebo ve Spitfiru. Možná, že bychom vlastně byli rádi, kdyby se letadlům věnoval ve vlastních pořadech častěji!

01) Je hudebně nadaný

Někdejší počátky v kostelním sboru jsme již zmínili, hudba se však Maye drží dodnes. Nejenže muziku vystudoval a i v Top Gearu občas zahraje na něco jiného než na nervy svých kolegů, na YouTube lze najít i jeho vlastní kanál věnovaný hudbě. Pravda, věnoval se mu hlavně v pauzách mezi klasickým Top Gearem a počátkem vlastního pořadu. Ale i tak... James May a flétna? To si člověk přece nemůže nechat ujít!

Top Gear speciál: James May a lidové autíčko začíná na Prima COOL v úterý ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný