14. dubna 2024 06:00

Hvězda Hry o trůny si z natáčení odnesla doživotní trauma. Scéna mučení byla až příliš realistická

Když se ve filmu točí scéna mučení, může to někdy být opravdu mučení.

Doživotní trauma si odnesla ze seriálu Hra o trůny herečka Hannah Waddingham (Ted Lasso, Sexuální výchova). Ztvárnila v něm Septu Unellu, fanatickou příslušnici náboženského kultu Vrabčáků, která se dočkala krutého konce a spolu s ní i její představitelka, jež nedávno vše popsala v talk show Stephena Colberta.

„Z Trůnů mi zůstalo něco, co jsem opravdu nečekala – chronická klaustrofobie... Bylo to příšerné. Deset hodin něčeho, co by se dalo nazvat jako waterboarding. Byla jsem připoutaná koženými popruhy na těsno ke stolu, nemohla jsem hnout hlavou, což bylo něco, na čem jsem trvala, protože kdybych mohla, bylo by to vidět na kameře a pokazilo by to dojem,“ naznačila.

Na mysli má scénu z poslední epizody šesté sezóny, kdy se Cersei Lannister (Lena Headey) mstí Septě za všechno příkoří a hanbu, co jí způsobila. Součástí je i mučení, kdy ji dusí litím vína na obličej, technicky tedy nešlo o waterboarding, ale spíše o wineboarding.

V konečné podobě nejde o dlouhou scénu, ale točila se na ohromné množství pokusů, aby byl dosažen dokonale děsivý efekt, takže herečka na konci byla celá zbarvená od šťávy z vína (která nahrazovala alkoholický nápoj) a řvaním zcela přišla o hlas. Scéna totiž končí tím, že na ní Cersei pošle nemrtvého Gregora Clegana, aby ji ještě před smrtí brutálně zneuctil...

„Všude po těle jsem měla šrámy od těch popruhů, jako bych byla napadena. Když vynechám porod, tak tohle byl dosud nejtěžší den v mém životě,“ přiznala devětačtyřicetiletá rodačka z Londýna.

KVÍZ: Filmový Hellboy slaví výročí. Otestujte si, jak dobře ho znáte

Už dříve popsala, jak za ní později přišel režisér epizody Miguel Sapochnik, a když se jí zeptal, jestli je v pořádku, odpověděla, že moc ne. „Odvětil, že mu štáb říkal, že to byl opravdový waterboarding. Já na to jen: No jasně, to mi fakt nemusíte vysvětlovat,“ podotkla a na závěr dodala: „Jenže v těch momentech si vždycky řeknete, že nevycouváte se slovy, že tohle přece nemáte ve smlouvě. Jdete do toho, protože doufáte, že tím posloužíte dílu. Prostě chcete ze sebe dát to nejlepší.“

Hannah Waddingham již brzy uvidíme v jedné z hlavních rolí filmu Kaskadér po boku Ryana Goslinga, Emily Blunt či Aarona Taylora-Johnsona, z kterého si rovněž odnesla bolístku, i když daleko úsměvnější. Při jednom z pěstních soubojů se odmítla nechat zastoupit dublérkou a doteď jí na prstech zůstaly šrámy, díky nimž pochopila, proč bojovníci nosívají rukavice.

Zdroj: The Guardian, Entertainment Weekly

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný