8. dubna 2024 00:02

7 největších koček z fantasy filmů a seriálů: Od Daenerys k Hermioně

Kroužková zbroj a magické hůlky prostě někomu sednou líp…

V pátek večer na COOLu startuje druhý film série Percy Jackson s podtitulem Moře nestvůr. Tahle moderní předělávka řecké mytologie přesazené do Spojených států se však pyšní nejen mladými polobohy s akurátně formovanou postavou, ale i neméně éterickými hrdinkami ženského pohlaví. Především zdejší Alexandra Daddario jako Annabeth je skutečně stvoření hodné Olympu. Abyste ji však měli s kým srovnávat, vzpomněli jsme na sedmero dalších krasavic z epických fantasy.

07) Regina/Zlá královna

Seriál Bylo, nebylo nabízí celou řádku krasotinek i (doslova) Princů Krasoňů. Jenže všem z nich sebrala titul královny krásy hlavní antagonistka celé dějové linie. Regina, majíc božskou tvář Lany Parrilly, rozhodně umně přesvědčuje davy fanoušků, že kopat za zlou stranu možná není úplně špatný nápad...

06) Valeria

Conanova nešťastná láska disponovala vtipem i bojovností a její představitelka navíc uměla hrát nejmíň tak dobře jako sám Arnold. Valerie však získává kladné body i za skutečnost, že se odvážila vstoupit do arény filmové akce v 80. letech, kdy nebyla úroda akčních hrdinek zrovna bujná.

05) Arwen

Byť byla role Arwen do filmové verze Pána prstenů poněkud neomaleně rozšířena, sledovat Liv Tyler se špičatýma ušima, jak s pomocí řeky nakopává zadky nazghulům, snad nemůže vadit vůbec nikomu!

04) Hermiona

Nejenže má Hermiona setsakra pod čepicí, ale navíc z ní jakožto mladé šprtky doslova vyrostla krásná labuť! Oproti většině svých kolegů je navíc Emma Watson zajímavá i pro své další role a daří se jí aktivity po konci potterovské filmové série.

03) Galadriel

Druhý zářez Pána prstenů (a Hobita), ale ani tentokrát proti tomu nikdo nemůže říct ani ň. Galadriel, ztvárněná věčně éterickou Cate Blanchett, sice v původní trilogii dostala trestuhodně málo prostoru, vynahradila si to však právě v sérii Hobit. A i tentokrát byla naprosto úžasná!

02) Xena

Přiznejte se! I když všichni tak nějak tušíme, že by nás Xena zvládla zkopat do kuličky, nejméně 54 % diváků by to ani v nejmenším nevadilo. Xena, princezna bojovnice se svou bojovou sukní proklatě vysoko, se ne nadarmo stala ohromným seriálovým hitem našeho dětství...

01) Daenerys Targaryen

S mečem nebo hůlkou jí to zrovna moc nejde, zato má však Daenerys k ruce trojici dráčků a především charisma, které podmaňuje armády a bortí říše. Jako správná politička navíc umí docenit sílu elegantních a zároveň minimalistických hadříků, což je v případě fantasy bojovnic kvalita, na kterou v této kombinaci nedochází zrovna často!

Fantasy Percy Jackson: Moře nestvůr začíná na Prima COOL v pátek ve 20:15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný