28. října 2016 12:20
redakce Prima Cool

Kodiaq ve verzi kupé má zelenou, potvrdila Škoda

Elegantní sportovní SUV typu BMW X4, X6 nebo Mercedes GLC Coupé dostanou nového soupeře od škodovky. Atleticky střižené "kupé" má značce pomoci v tom, aby se stala emotivnější.

Už nikdo nepopírá, že Škoda vyrábí prostorná, praktická a celkově dobrá auta. Jenže teď je tady další meta a značka vyhlásila hon na emoce. Zatím ho realizuje výhradně skrze design a v dohledné době v tomto směru přijde další významný krok - módní SUV se splývavou zádí. Šéf české automobilky Bernhard Maier pro britský AutoExpress potvrdil, že projekt dostal zelenou a jeho realizace na seznamu.

"Kupé SUV je báječná odvozenina. Uděláme značku ještě emotivnější," prohlásil Maier. Nový model má vycházet z Kodiaqu, dostane však splývavou záď, příď se má údajně více inspirovat Superbem a k dispozici bude na rozdíl od Kodiaqu výhradně v pětimístném provedení. Stále má však nabízet největší prostor pro zavazadla ve své kategorii.

V první fázi se má model dostat na čínský trh, kde bude vyráběn lokálně. Další plány prý počítají i s evropským trhem, tady je však situace složitější. Škoda totiž naráží na limity svých produkčních kapacit.

"Ano, rádi bychom toto auto měli v Evropě. Problém ale je, že nemáme kapacity, abychom vyráběli všechno, co bychom vyrábět chtěli. Kodiaq kupé má opravdu velký potenciál a myslím, že z obchodního hlediska to dává smysl. Je to jen otázka kapacit našich továren. Prodáváme teď tolik aut, že musíme řešit, kde bychom takový vůz byli schopni vyrábět," komentoval to Christian Strube, člen představenstva zodpovědný za vývoj.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný