4. ledna 2016 16:38

Warcraft, další Star Wars nebo návrat Jokera: 15 nejočekávanějších filmů roku 2016!

Ano, i letos nás čeká nálož luxusních filmů.

Marvel, DC, Star Wars, X-Meni... ani rok 2016 nebude skoupý na blockbusterové podívané, od kterých se čekají velké věci. Nic sice nemůže překonat sedmou epizodu Star Wars, která momentálně přepisuje historické tabulky, i tak ale dostaneme spoustu filmů, o kterých se bude hodně mluvit. Na které z nich se těšíme nejvíc? Tady máte hned 15 novinek, bez jejichž návštěvy se letos neobejdete.

15) Želvy Ninja 2

česká premiéra: 2. června 2016

Želváci jsou zpátky, tentokrát i s Rocksteadym, Bebopem a Krangem. Jednička možná nebyla přijata zas tak nadšeně, trailer dvojky je ale skvělá zábava a naznačuje, že by to napodruhé mohla být ohromná zábava. Tak to snad klapne!

14) Hledá se Dory

česká premiéra: 16. června 2016

Hledá se Nemo je jeden z nejlepších animáků všech dob, jeho pokračování se tak bude těšit velké pozornosti. O co v něm půjde? Jak napovídá název, v centru dění bude Dory, která se vydá hledat svoji rodinu. A jelikož to opět bude režírovat Andrew Stanton, máme slušnou šanci na další nádhernou podívanou!

13) Bourne 5

česká premiéra: 4. srpna 2016

Matt Damon se nám vrátil z Marsu a převtělí se zpět do Jasona Bournea, ultimátního zabijáckého bouchače, který minule překonal ztrátu paměti. Pátý film v sérii (čtvrtý s Damonem) se tedy může odpíchnout k nové zápletce a nové hrozbě, o nichž toho zatím moc nevíme. Začínát se nicméně bude v Evropě, rovných 9 let po událostech Bourneova ultimáta.

12) Star Trek: Do neznáma

česká premiéra: 21. července 2016

J. J. Abrams utekl ke Star Wars, načež se Star Treku ujal Justin Lin, režisér posledních 4 dílů Rychle a zběsile. Pod jeho vedením by měla být série stejně odvážná a dynamická, a to i když opustíme vesmír a konečně si dáme velké planetární dobrodružství. Trojkou se navíc slaví 50. výročí celé značky, takže se film může těšit na extra velkou pozornost.

11) X-Men: Apokalypsa

česká premiéra: 19. května 2016

Bryan Singer nám po Budoucí minulost nabídne další mutantí spektákl, tentokrát o hrozivém prvním mutantovi (ten modrý pán uprostřed), který chce ovládnout celý svět. X-Meni tak budou muset nabrat kupu "nováčků", mezi nimiž se objeví třeba Jean Grey, Cyclops, Nightcrawler nebo Storm. A ačkoliv to zatím vypadá na standardní apokalyptické pokoukání, na překvápka je pořád místa dost.

10) Doctor Strange

česká premiéra: 3. listopadu 2016

Benedict Cumberbatch JE Doctor Strange. To potvrdily už první fotky, ve kterých marvelácký neurochirurg, ze kterého se stane magický ochránce Země, metá kouzla. Ano, za pár let se ho dočkáme v Avengers. Nejdřív si ale musí dát sólový start, který by měl být stejně bláznivý jako Ant-Man nebo Strážci Galaxie.

9) Fantastická zvířata a kde je najít

česká premiéra: 17. listopadu 2016

Potterovský svět znovu ožívá, a to pod scenáristickým vedením samotné J. K. Rowlingové. Právě Harryho autorka rozepsala bradavickou učebnici do tří celovečeráků, ve kterých se nám představí magizoolog Mlok Scamander s tváří Eddieho Redmaynea. Bude pobíhat po Británii? Kdepak, čeká nás Amerika. A ta má s kouzelníky spoustu vlastních problémů...

8) Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

česká premiéra: 24. března 2016

Dva nejikoničtější superhrdinové se konečně sejdou v jednom filmu. O střetu Batmana se Supermanem se debatuje už mnoho let, teď ho ale konečně uvidíme na velkém plátně. Režie se ujal Zack Snyder, jako Bruce Wayne se poprvé představí Ben Affleck. A jak určitě víte, dorazí i Wonder Woman a ostatní členové chystané Justice League!

7) Den nezávislosti: Nový útok

česká premiéra: 23. června 2016

Vždycky jsme věděli, že se vrátí. Tak zní slogan druhého Dne nezávislosti, ve kterém se Jeff Goldblum a spol. postaví další mimozemské invazi. Bohužel u toho nebude Will Smith, který se během natáčení musel věnovat Sebevražednému oddílu (viz níže). I bez něj by ale mělo jít o epickou podívanou, která snad neudělá originálu ostudu.

6) Assassin's Creed

česká premiéra: 22. prosince 2016

Populární videoherní série míří na velké plátno, kupodivu nás ale nečeká adaptace prvního dílu. Filmový Assassin's Creed bude místo toho zapuštěn do herního vesmíru, takže je klidně možné, že vám za pár let bude krýt záda digitální Michael Fassbender. Výborný nápad. Teď už to chce jen výborný film.

5) Deadpool

česká premiéra: 11. února 2016

Nejukecanější superhrdina se objevil už v X-Men Origins: Wolverine, ten "pravý Deadpool" nás ale čeká až teď. Opět si ho zahraje Ryan Reynolds, kterému role žoldáka Wadea Wilsona prostě sedí, co je ale důležitější, dostaneme pořádně drsný film, jenž se nebude bránit hrubé mluvě. Deadpool zkrátka bude mít koule. A to tak velké, že mu je žánrová konkurence může jen tiše závidět!

4) Warcraft: První střet

česká premiéra: 9. června 2016

Videoherní legenda ožívá! Blizzardu se v červnu budou stavět pomníky, nebo jim někdo vypálí sídlo do základů, do kin totiž dorazí celovečerní Warcraft. Půjde o fantasy pecku z ranku Pána prstenů? Anebo nás čekají omalovánky hobitího typu? Pevně doufejme v to první, už proto, že... je to sakra Warcraft!

3) Captain America: Občanská válka

česká premiéra: 5. května 2016

Avengers si loni ověřili týmovou dynamiku, takže je nejvyšší čas na "drobnou" potyčku. Ano, Kapitán Amerika si to letos rozdá s Iron Manem a jejich ideologický spor rozetne vedví i celý superhrdinský svět. Že to nebude tak mohutná řežba jako v komiksech, kde se střetly desítky postav? No to nebude, ten film ale holt nemůže mít deset hodin!

2) A Star Wars Story: Rogue One

česká premiéra: 15. prosince 2016

Sedmé Star Wars jsou za námi a v květnu 2017 nás čeká Epizoda VIII. Ještě předtím ale dostaneme spin-off/prequel o tom, jak skupina rebelů kradla plány první Hvězdy smrti. Nejspíš u toho bude i samotný Darth Vader. Hlavně se ale těšte na špinavý válečný thriller, ve kterém se nikdo nemůže spoléhat na nějakou magickou Sílu.

1) Sebevražedný oddíl

česká premiéra: 4. srpna 2016

Viděli jste drsnou Patrolu? Viděli jste ještě drsnější Železná srdce? Tak to určitě víte, že je David Ayer ideálním kandidátem k tomu, aby nám představil bandu komiksových záporáků, kteří musí pro vládu plnit ty nejnebezpečnější tajné mise. Bude u toho nový Joker a poprvé také Harley Quinn. Což je neuvěřitelně lákavá kombinace, od které čekáme atmosférické žrádlo s luxusní akcí a pořádně maniakálním scénářem. Sebevražedný oddíl letos zkrátka nemá moc konkurence. Takže prostě nesmí zklamat, očekávání jsou maximální!

Na které letošní filmy se nejvíc těšíte vy? Dejte vědět v diskuzi!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný