28. července 2015 14:00

Avengers 3 a 4 vs. nový Spider-Man: Představujeme 10 nejočekávanějších marvelovek!

Filmový vesmír od Marvelu čítá 12 filmů. O jaké další se již brzy rozroste?

Včera jsme seřadili všech 12 komiksových filmů, které tvoří filmový vesmír společnosti Marvel. Coolovský žebříček se logicky dočkal řady nesouhlasných reakcí (jako úplně každý žebříček tohoto typu...) a podobné to určitě bude i dnes. Po uplynulých marvelovkách totiž budeme řadit ty nadcházející, a to čistě podle toho, jak moc se na ně těšíme.

Než mimochodem vyhrknete, že ve výběru chybí Deadpool, X-Men: Apocalypse nebo Gambit, tyhle filmy sice budou existovat ve společném vesmíru, ale nebude to ten marvelácký. Natáčí je totiž konkurenční studio 20th Century Fox, které jimi rozvětví populární x-menovskou sérii. Žebříček se tudíž věnuje čistě partě kolem Kapitána Ameriky a Iron Mana, k níž se už příští rok přidá nový Spider-Man. A už takhle nebude nových komiksáren zrovna málo!

10) Thor: Ragnarok (CZ premiéra: 2. listopadu 2017)

Thor zatím patří mezi ty slabší marvelácké série, takže kdekdo doufá, že si napraví reputaci třetím dílem. O čem bude? Jak naznačil závěr Avengers: Age of Ultron, Thor se v něm vydá řešit hrozbu pro celou galaxii, za níž nejspíš bude stát fialový titán Thanos. Podtitul Ragnarok mimochodem znamená konec světa a odkazuje na finální bitvu mezi dobrem a zlem. Třetí film z Asgardu tak vykračuje s nemalými ambicemi, zatím ale nic nenasvědčuje tomu, že kvalitami překoná první dva díly.

9) Black Panther (CZ premiéra: 5. července 2018)

Příští rok se ve třetím Kapitánu Amerikovi představí Black Panther, superhrdina z africké Wakandy, který nehodlá dál nečinně přihlížet globálním hrozbám. Zahraje si ho Chadwick Boseman (Get On Up - Příběh Jamese Browna), a jak je u Marvelu zvykem, o něco později dojde i na sólový film. V tom by si měl na Black Panthera vyšlápnout Ulysses Klaw, pašerák s tváří Andyho Serkise (Glum z Pána prstenů), jenž se představil už v Avengers: Age of Ultron. Ano… všechno to bude náramně provázané!

8) Captain Marvel (CZ premiéra: 1. listopadu 2018)

Fanoušci už dlouho volají po sólovém filmu s Black Widow. Marvel ho ale stále neoznámil a místo toho nám dopřeje pilotku Carol Danvers, která se po kontaktu s DNA mimozemské rasy Kree (modrásci ze Strážců Galaxie) promění v létající superhrdinku Captain Marvel. Nic víc o tři roky vzdáleném filmu nevíme. Je ale dost možné, že Marvel brzy najde alespoň představitelku hlavní role.

7) Spider-Man (CZ premiéra: 27. července 2017)

Jen těžko vám uniklo, že nás už příští rok čeká Spider-Man s novou tváří. Ve třetím díle Kapitána Ameriky si ho poprvé zahraje devatenáctiletý Tom Holland, jenž se o dva roky později dočká i sólové štace. Peter Parker se v ní vrátí na střední školu, kde ho uvidíme jako plně zformovaného Spider-Mana (naštěstí tedy nedojde na třetí origin). A ačkoliv film znovu produkuje studio Sony, které je zodpovědné za dvě minulé série, poprvé si nechává radit přímo od Marvelu. To znamená dvě věci. Zaprvé bude Spider-Man existovat po boku ostatních superhrdinů. A zadruhé by se měl dočkat přímo fandovské péče, která mu snad nepřinese další brzké přeobsazení.

6) Doctor Strange (CZ premiéra: 3. listopadu 2016)

Sherlock Holmes vs. Sherlock Holmes! Marveláckému filmovému vesmíru kraluje Robert Downey Jr., jemuž se snaží šlapat na paty Chris „Star-Lord“ Pratt. Už za rok ale rozrazí dveře Benedict Cumberbatch, který mezi vědecko-fantastické vynálezy zanese trochu magie. Enigmatický Brit totiž ztvární Stephena Strange, bývalého neurochirurga, z něhož se stane nejmocnější magický ochránce Země. Tenhle pán by z fleku rozbil i Lokiho a poté, co si dá sólové dobrodružství, se samozřejmě potká i s ostatními superhrdiny. Už teď se ho nemůžeme dočkat!

5) Inhumans (CZ premiéra: 11. července 2019)

Marvelu je často vytýkáno, že příliš sází na humor a rodinnou pohodu. Dokud to funguje, není důvod něco měnit, producenti to ale dobře vědí a v roce 2019 se vydají trochu jinou cestou. Po Strážcích Galaxie nás totiž čeká další nevyzpytatelná týmovka, tentokrát s utrápenými pozemšťany, z nichž udělají mimozemské experimenty zmutované bytosti. První Inhumans se už nyní objevují v televizním seriálu Agenti S.H.I.E.L.D.u. Takzvaná královská rodina, do níž patří třeba tichý král Black Bolt nebo jeho zákeřný bratr Maximus, se ale představí až za 4 roky. A pokud dostane tu správnou péči, mělo by nás čekat ponuré a depresivní drama, které bude pěkně kontrastovat s dosavadním marveláckým veselím.

4 a 3) Avengers: Infinity War: Part I a II (CZ premiéra: 3. května 2018 a 2. května 2019)

Další dobrodružství mocných Avengers bude tak velké, že se musí rozdělit na dva filmy! Na naši planetu totiž konečně zaútočí uberpadouch Thanos, který slíbil návštěvu už v potitulkové scéně prvního dílu. Thanosovi se budou muset postavit úplně všichni superhrdinové, které má Země k dispozici. A je dost dobře možné, že Iron Manovi, Hulkovi nebo Thorovi pomohou i Strážci Galaxie, které Thanos trápil v jejich loňském filmu. Zkrátka to bude nebývale velká blockbusterová podívaná. Takže nezbývá než doufat, že se náramně podaří.

2) Captain America: Občanská válka (CZ premiéra: 5. května 2016)

V Avengers: Infinity War budou muset všichni pozemští siláci táhnout za jeden provaz. Pro správný dramatický efekt ale nejdřív dostaneme trojku Kapitána Ameriky, v níž se Tony Stark a Steve Rogers postaví proti sobě - a na dva tábory se kvůli nim rozdělí i celá superhrdinská komunita. Co se bude řešit? Zejména vládní dohled nad Avengers a dalšími hrdiny v kostýmech. Což samozřejmě podnítí spoustu epických duelů, nad nimiž snad zaplesá každý fanda kreslených sešitů.

1) Strážci Galaxie Vol. 2 (CZ premiéra: 4. května 2017)

Z Iron Mana a Kapitána Ameriky se nedá žít věčně. Oba nás pořád ohromně baví a v příštích letech si jich užijeme dosyta, právě proto se ale o trošku víc těšíme na druhý díl Strážců Galaxie. Roztodivná parta kriminálníků, která loni okouzlila celý svět, se vrátí ani ne za dva roky. A celé to má být ještě zábavnější a dojemnější než první díl, který byl doslova komiksovým bleskem z čistého nebe. Bude se nahláškovaný zázrak opakovat? Pevně doufáme, že ano. Star-Lord, Groot nebo Rocket nám totiž přirostli k srdci jako málokdo!

Na kterou nadcházející marvelovku se nejvíc těšíte vy? Dejte vědět v diskuzi!

Karel Ryška

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný