28. ledna 2016 11:56

Od Katniss k Black Widow: 10 nejlepších filmových drsňaček roku 2015

Které dámy se loni předvedly v tom nejakčnějším světle?

V Hollywoodu se často řeší, že se pro ženy píší zejména nevýrazné role. Že filmová studia chtějí hlavně pěkné přítelkyně, které někdo zachraňuje, a tím to zhruba hasne. Když se ale ohlédnete za minulým rokem, z fleku najdete mnoho "výjimek potvrzujících pravidlo". Hlavně teda těchhle deset!

10) Susan Cooper (Špión)

Melissa McCarthy je asi tou poslední herečkou, od které byste čekali nějaké akční kejkle. Ve Špiónovi se ale pustila hned do několika a zejména bitka v kuchyni dokazuje, že dnes uděláte akční hvězdu z kohokoliv. A klidně ve vynikající komedii!

9) Katniss (Hunger Games: Síla vzdoru 2. část)

Hunger Games jsou za námi a Jennifer Lawrence opět předvedla, že jí to s lukem a šípy náramně sekne. Katniss se tentokrát dostala do řady vyhrocených situací, a i když často brala nohy na ramena, v klidu zvládala i ofenzívu. Vlastně nám to její odhodlání, které žánrové konkurentky sdílejí jen málokdy, bude trochu chybět...

8) Kate Macer (Sicario)

Emily Blunt se stala akční hvězdou prakticky ze dne na den díky sci-fi Na hraně zítřka. Kdekdo tak od thrilleru Sicario čekal další akční jatka, a i když se nakonec dělo něco trochu jiného, agentka CIA Kate Macer ve filmu rozhodně nezapadla.

7) Black Widow (Avengers: Age of Ultron)

Scarlett Johansson se blýskla jako Black Widow hlavně ve dvojce Kapitána Ameriky, její loňská štace v Avengers ale taky nebyla k zahození. Hlavně krájení robotů jí šlo jako po másle, takže si pořád drží svůj neselhávající standard.

6) Scarlet Witch (Avengers: Age of Ultron)

Kdo by si nepamatoval Hawkeyův skvělý proslov a následný bitevní nástup? Elizabeth Olsen se stala Avengerem hodně stylově a má obrovský potenciál do budoucna. Scarlet Witch totiž patří mezi nejmocnější komiksové hrdinky, a to by v tom byl čert, aby z ní Marvel nevytěžil maximum.

5) Ava (Ex Machina)

Nenápadná sci-fi Ex Machina hodně stojí na nevyzpytatelné robotce Avě. Pokud jste film viděli, dobře víte, proč se vešla do tohohle žebříčku. Pokud ne... rychle ho dožeňte, už kvůli skvělému výkonu Alicie Vikander!

4) Gazelle (Kingsman: Tajná služba)

Loni se bohužel neurodilo moc schopných záporaček. Sofia Boutella by ale veškerou konkurenci stejně rozdrtila, protože se její černovlasá bojovnice chlubí čepelemi místo nohou. V Kingsman jsme se vlastně nikdy nedozvěděli, jak se z Gazelle stal svůdný stroj na zabíjení. Ono je to ale jedno, hlavně že září v každé svojí scéně!

3) Rey (Star Wars: Síla se probouzí)

Daisy Ridley je loňským hereckým objevem číslo jedna. Leckdo se ještě neoklepal z toho, že J. J. Abrams někde našel "mladší sestru Keiry Knightley", každopádně nám ale představil blockbusterovou tahounku par excellence. Rey je milá a zábavná, zároveň se o sebe ale umí postarat. Což je u hrdinky, s níž strávíme ještě minimálně dva filmy, ideální kombinace.

2) Elsa Faust (Mission: Impossible – Národ grázlů)

Rusovlásek není v Hollywoodu zrovna málo, loni ale všechny obdivné pohledy patřily Rebecce Ferguson. Švédská kráska se po vzoru Emily Blunt představila po boku Toma Cruise a ukázala, že dokáže skákat, střílet a lámat kosti stejně efektivně jako on. Ethan Hunt tak konečně našel svoji ženskou protiváhu. A to se to celé obešlo bez klišovité romantiky!

1) Furiosa (Šílený Max: Zběsilá cesta)

Královna loňských akčních hrdinek ale může být jen jedna. A snad nikdo nepochybuje o tom, že ji ztvárnila vlasů zbavená Charlize Theron. Furiosa měla být vedlejší postavou v příběhu Šíleného Maxe, tahle situace se ale poněkud obrátila. Jasný cíl a odhodlání tak vykazuje jednoruká likvidátorka otroctví, zatímco jí mlčenlivý bývalý polda jen přihrává. Co chtít víc? Maximálně pokračování, ve kterém by Furiosa překonávala další výzvy postapokalyptického světa!

Která filmová drsňačka loni nejvíc zaujala vás? Dejte vědět v diskuzi!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný