29. listopadu 2017 13:28

4 nejšílenější české komedie, na které se dá dívat pořád dokola

Ulovit miliardáře - upoutávka

I u nás umíme natočit ďábelsky originální biják!

I když se to v polistopadové éře nemusí zdát, Češi byli v šílených komediích vždy přeborníci – vzpomeňte s námi na čtyři nejlepší, než si v neděli ve 20.00 dáme vorlovinu Ulovit miliardáře!

4) Jáchyme, hoď ho do stroje!

Ačkoliv by se mohlo zdát, že tuzemské normalizační komedie patří mezi notně zánovní zboží, opak je pravdou. Podívejte se na „Jáchyma“ dnešní optikou – máme tu nýmanda, kterého by v americké adaptaci mohl hrát Michael Cera, který nastoupil do nové práce a postmoderně se při své snaze sbalit kočenu řídí americkými filmy. Vždyť to je materiál, který by se při dobře uchopeném remaku dostal pod kůži každému divákovi mezi 20 a 30 lety i dnes!

3) Adéla ještě nevečeřela

Dlouze se zamyslete – napadá vás jiný český film, který se dá označit za steampunk? Teoreticky ještě věci Karla Zemana a pár prvorepublikových filmů, ale to platí částečně jen díky tomu… že je od éry steampunku zase tolik let nedělí. Naproti tomu Adéla je cosi jako tuzemský Indiana Jones říznutý kusem Švejka a Ligy výjimečných. To celé je však zalito tradiční tuzemskou omáčkou absurdity, protože kde jinde by diváci snesli skutečnost, že hlavním záporákem je vlastně masožravá rostlina…

2) Čtyři vraždy stačí, drahoušku!

Jak nejlépe vystihnout Čtyři vraždy, než slovem MAKABRÓZNÍ? Máme tu film o skorovrahovi, který se již dekády před Dexterem ptal tak trochu na podobné otázky. Vtip je však v tom, že ústřední hrdina vlastně vůbec nevraždí a za hrdlořeza ho všichni mají omylem. K tomu připočtěte geniální řešení vysokorozpočtových akčních scén tím, že si je filmaři prostě nakreslí jako komiks a máte tu biják, který by dnes klidně mohl natočit Tarantino a všichni by uznale zvedali palec nahoru!

1) Pane, vy jste vdova

V dnešní době plné debat ohledně práv transgender lidí je nutno si přiznat, že Pane, vy jste vdova byl ohromně napřed. Snímek o výměně těl i mozků v sobě kombinuje to nejlepší ze spekulativní fikce, sci-fi a šílené komedie, takže jeho nejlepší postavou je Helena Růžičková jako psychopatická vražedkyně podřezávající lidi na potkání. A výsledek funguje a šlape jako namazaný stroj! Šílené komedie – zvláště s porcí sci-fi – umějí Češi tak, jako žádný jiný!

Nástupce ujeté české komediální školy - film Ulovit miliardáře od Tomáše Vorla - sledujte na Prima COOL už v neděli ve 20.00.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný