21. února 2024 11:45

Kam se hrabou Avengers: Beatles dostanou čtyři propojené filmy od elitního režiséra

Blíží se obří počin, který nemá mezi hudebními životopisnými filmy obdoby.

Režiséra Sama Mendese asi netřeba filmovým fanouškům představovat. Oscara získal už za svou celovečerní prvotinu Americká krása (1999), ale známý je také jako tvůrce snímků Cesta do zatracení, válečného spektáklu 1917 či dvojice úspěšných bondovek Skyfall a Spectre. A právě on teď oznámil, že natočí rovnou čtveřici celovečerních hraných filmů o legendární britské kapele The Beatles.

Samostatný snímek dostane každý z členů kapely, tedy Paul McCartney, John Lennon, George Harrison i Ringo Starr. Jen tak se podle tvůrců podaří poskládat kompletní pohled na Beatles z různých úhlů pohledu. Projekt dostal posvěcení jak od obou žijících hudebníků, tak od rodin již zesnulého Lennona a Harrisona. Získal díky tomu práva na zobrazení jejich celého života i k užití veškerých písniček a hudby, což se dosud nikomu nepodařilo.

Všechny čtyři filmy dorazí do kin v roce 2027 v rámci unikátního a průlomového způsobu distribuce, o němž však tvůrci zatím nechtějí sdělovat bližší podrobnosti, stejně jako o autorech scénáře či hereckých kandidátech. Právě obsazení bude jistě předmětem mnoha vyhrocených diskuzí.

„Skutečně vzrušující mi přijde, že Sam dostal možnost se do života každého z Beatles ponořit s naprostou svobodou. Nic není zakázáno a kapela nechce, aby vyprávěl jen určitou autorizovanou verzi jejich cesty k úspěchu,“ zdůraznila producentka projektu Pippa Harris. Jistě tak narážela na filmy jako Bohemian Rhapsody, Bob Marley: One Love nebo na chystaného Michaela, které kvůli přísnému dohledu držitelů práv vyprávějí jen na růžovo nabarvenou a temnějších stránek zbavenou verzi životů hudebních hvězd.

Největším hitmakerům a inovátorům popu už bylo věnováno mnoho filmů, z nedávných třeba dokumenty The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years od Rona Howarda (Rivalové, Čistá duše) nebo série The Beatles: Get Back režiséra Petera Jacksona (Pán prstenů).

Zdroj: Deadline, The Guardian

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný