21. srpna 2020 11:46

Seznam her, které budou mít zdarma upgrade z PS4 na PS5

Většina velkých herních titulů z poslední doby slibuje upgrade zdarma, ale najdou se i výjimky.

Až koncem roku vyjde PlayStation 5, bude jenom málo her, které naplno využijí jeho potenciál. Proto potěší, že mnoho studií přislíbilo, že ke svým hrám nabídnou vylepšující upgrade zdarma. Týká se to her z poslední doby nebo těch, které stihnout vyjít ještě před startem prodejů PS5.

Vyrojilo se však už také několik výjimek. Například paranormální akce Control od Remedy bude vyžadovat zakoupení nové Ultimate Edition, která zahrne všechna DLC a právě taky vstupenku pro upgrade. Vlastníci všech předchozích verzí sice budou moci hru na PS5 spustit, ale nedočkají se vylepšení. „Nemůžeme nabídnout upgrade všem a je nespravedlivé nechat jednu skupinu mimo. Chápeme, že to není to, co chcete slyšet,“ vysvětlili vývojáři.

Podobná situace panuje kolem megahitu GTA V, který vyjde příští rok ve speciální next-gen edici, která kromě lepší technické stránky nabídne taky exkluzivní obsah. Hráči však budou muset opět otevřít peněženky.

Podezřelé ticho je kolem The Last Of Us Part 2, takže se dá očekávat, že podobně jako první díl vyjde na novou konzoli znovu jako remaster. Doufejme, že Naughty Dog alespoň umožní si koupit upgrade coby přídavek, aby hráči toužící po next-gen zážitku nemuseli platit znovu cenu plné hry.

Hry s potvrzeným upgradem na PS5 zdarma

Assassin's Creed Valhalla Control (pouze pro majitele chystané Ultimate Edition) Cyberpunk 2077 Destiny 2 DIRT 5 Doom Eternal Far Cry 6 FIFA 21 Kena: Bridge of Spirits Madden NFL 21 Marvel's Avengers NBA 2K21 (pouze při zakoupení Mamma Forever Edition) The Elder Scrolls Online Watch Dogs Legion WRC 9

Jak bude takový upgrade fungovat? Pokud vlastníte danou hru v diskové či digitální verzi, odemkne se vám u ní na PS5 možnost stáhnout si next-gen upgrade zdarma. Pozor však, pokud ji máte v diskové verzi a chcete si koupit PS5 Digital Edition, tedy bez mechaniky. Pro upgrade je totiž nutné mít hru v mechanice, takže na bezdiskové konzoli bude možné zdarma vylepšit jen digitální verze.

Je pro vás PS5 upgrade zdarma důležitým faktorem při výběru her?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný