8. listopadu 2023 12:08

Hrdinou nového Assassin’s Creeda bude černý samuraj. Prý má reálný základ

Jedním z protagonistů chystané hry ze samurajského Japonska má být skutečná historická postava.

O čem se delší dobu spekulovalo, teď potvrzuje spolehlivý insider Tom Henderson. Jedním ze dvou hratelných hrdinů chystaného japonského Assassin’s Creeda s kódovým označením Red bude černý samuraj Jasuke (v anglickém přepisu Yasuke).

Jde o skutečnou a solidně zdokumentovanou historickou postavu, bojovníka původem z Mosambiku, který pomohl Nobunagovi Odaovi podrobit si v 16. století téměř celé Japonsko. Podle Hendersonových informací však má být Jasukeho příběh z velké části fiktivní, aby zapadal do celkového obrazu hry. Hned zpočátku má přijít o svou milovanou ženu při ztroskotání lodi, na níž jsou jako otroci vezeni k novým majitelům. On je však zachráněn a přepraven do Japonska, kde dostane šanci na nový život.

Druhým protagonistou bude žena, konkrétně Naoe Fudžibajaši, která má být fiktivní dcerou skutečného legendárního nindži Nagata Fudžibajašiho, jednoho ze tří nejvyšších mistrů nindžucu, v jehož šlépějích bude kráčet. Hratelnost obou charakterů se má v mnohém lišit. Jasukeho schopnosti mají více odrážet tradičního samuraje, Naoe bude vynikat ve skrývání a asasínství.

Příběh má obě postavy postavit proti sobě, ale nakonec je spojit v myšlence na lepší a sjednocené Japonsko. Ve hře máme potkat i další historické postavy z dané éry, jakými byly například Micuhide Akeči, Hidejoši Tojotomi nebo Ojči.

Assassin’s Creed Red je plánovaný na konec roku 2024 pro PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Vyjde na chystané platformě Assassin’s Creed Infinity, která bude sloužit jako technologický základ pro jednotlivé příběhy z různých historických epoch.

Zdroj: Insider Gaming, GameRant

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný