Assassin’s Creed: Valhalla

Assassin's Creed Valhalla - trailery, fotky, čeština, datum vydání

Populární série Assassin's Creed se v roce 2020 podívá na sever do éry vikingských válečníků. Nový díl se bude jmenovat Valhalla.

Assassin's Creed Valhalla vyjde na podzim roku 2020 pro stávající i budoucí generaci konzolí PlayStation a Xbox a taky pro PC. Bude se odehrávat na herní mapě, která pokryje celou Anglii a část území Norska, přičemž herní příběh začíná rokem 873 po Kristu.

Ústřední postavou bude Eivor a bude záležet na volbě hráče, zda půjde o muže či ženu - toto severské jméno totiž mohou nést obě pohlaví. Ujme se svého klanu, který byl vytlačen válkami v domovském Norsku a snaží se najít útočiště na březích nedaleké Anglie. Tam se však dostane do konfliktu s místními obyvateli a nakonec skříží svou cestu i s wessexským králem Alfrédem Velikým.

Samotná hra bude obsahovat mnoho tradičních prvků včetně boje, do něhož se vrátí i používání skryté čepele, plíživého přepadávání nebo obsáhlé mořeplavby. Nově přibudou taky větší útoky v čele družiny bojovníků a zejména pak výstavba a správa vlastní osady - včetně verbování nových vojáků.

Vrací se taky populární pohled z ptačí perspektivy, který tentotkrát zajistí havran Synin - a bude se jmenovat Odinův zrak. Celý vzhled bojovníka půjde měnit a všechny zbraně, dokonce včetně štítů, bude moci držet po jednom v každé ruce.

Assassin’s Creed Valhalla
Autor: Ubisoft Assassin’s Creed Valhalla

Postup ve hře bude méně závislý na levelování samotné postavy, ale bude se soustředit spíše na zlepšování jednotlivých schopností ve stromu dovedností a vylepšování náčiní. Bude tak možné od začátku prozkoumat větší území, prože zde hráč nebude tolik omezen vyšším levelem protivníků. Povede to i k větší neočekávatelnosti, co se týče soubojů, protože se také nebude automaticky dorovnávat level ostatních levelu hlavního hrdiny.

Během hry prozkoumáme například města jako Londýn, Winchester nebo York. Mezi aktivity, které bude možné ve hře podnikat se počítají také rybaření, lov, zápasení či pitky s dalšími Vikingy a také tradiční severské souboje v rýmování, které vývojáři popisují jako "vikingské rapové battly".

Assassin’s Creed Valhalla
Autor: Ubisoft Assassin’s Creed Valhalla

Hru vývíjí ve spolupráci celkem 15 herních studií Ubisoftu pod vedením Ubisoftu Montreal. Kreatovním šéfem hry je Ashraf Usmail, který zastával stejnou úlohu u Assassin's Creed: Black Flag a Origins. Hlavním scénárista zase předtím tvořil příběh pro díly Black Flag či Unity.

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!