27. ledna 2016 15:21

Vrátí se Darth Vader? 6 věcí, které víme o dalších Star Wars!

Další akční sci-fi dorazí ještě letos!

1) Kdy bude premiéra?

Viděli jste sedmou epizodu Star Wars a těšíte se na osmou? Ta bohužel dorazí až v prosinci 2017, v tuhle chvíli by vás ale měl zajímat 15. prosinec 2016. Už za necelý rok totiž v kinech uvidíme Rogue One: A Star Wars Story, první spin-off z předaleké galaxie. Poprvé si tak dáme pauzu od rodiny Skywalkerů, pořád by nás ale mělo čekat epické dobrodružství plné přestřelek s Impériem.

2) Co víme o zápletce?

Rogue One se bude odehrávat pár měsíců před čtvrtou epizodou Star Wars, vrátíme se tedy před úplně první natočený film, ve kterém se Luke, Han a Leia snažili zničit Hvězdu smrti. Pamatujete si, jak se Darth Vader celou dobu honil za ukradenými plány mocné bitevní stanice? Právě ty bude v Rogue One krást speciální jednotka rebelů, již povede sličná pilotka z první fotky.

3) Kdo se postaví před kameru?

Hlavní hrdinku Rogue One si zahraje Felicity Jones, kterou možná znáte jako ženu Stephena Hawkinga z Teorie všeho, po jejím boku pak bude stát kupa zkušených kolegů. Diego Luna se objevil třeba v Terminálu a Rize Ahmeda můžete znát z loňského Slídila, na první fotce jim potom sekundují dvě asijské hvězdy – Jiang Wen a mistr bojových umění Donnie Yen. Dál se ve filmu objeví dánský elegán Mads Mikkelsen, držitel Oscara Forest Whitaker nebo Alan Tudyk z Firefly, jenž namluví a "nahýbe" zatím nespecifikovaného mimozemšťana. A co nějaký záporák? Téhle role se zhostí Ben Mendelsohn (byznysmen Dagget z Temný rytíř povstal), v pozadí se nicméně objeví i jeden ohromně slavný arcipadouch...

4) Zastaví se i Darth Vader?

Ano, Rogue One se bude chlubit přítomností Dartha Vadera! Podle posledních drbů nás možná čeká něco víc než pár "telefonátů" s jeho hologramem, v tuhle chvíli ale víme jen to, že Vader dorazí a bude tahat za nitky v pozadí. V podstatě tedy dostaneme přímý prequel čtvrtých Star Wars, což je pro fanoušky původní trilogie skvělá zpráva.

5) Kdo se postaví za kameru?

Rogue One se odpíchne od scénáře Garryho Whitty (Kniha přežití) a Chrise Weitze (Jak na věc, Popelka). Pomocnou ruku prý filmu podal i Christopher McQuarrie (Mission: Impossible – Národ grázlů) a režie se ujme Gareth Edwards, jenž nám nadělil předloňskou Godzillu. Tvůrčí tým samozřejmě zachová poetiku původních příběhů, zároveň nás ale čeká velký žánrový posun. Rogue One totiž bude válečný film obtočený kolem zásadní krádeže, nemluvě tom, že se v něm neobjeví žádní Jediové. Prostě dostaneme o něco drsnější sci-fi podívanou, v níž se bude praktikovat pouze agresivní vyjednávání.

6) Kdy uvidíme první trailer?

Produkční firmu Lucasfilm má pod palcem studio Disney, které před pár lety koupilo i Marvel. První trailer Rogue One nás tak zřejmě čeká 5. května s premiérou třetího Kapitána Ameriky. Že je to zatraceně daleko? Pro někoho určitě. O to víc vás ale potěší, že si hned teď můžete dopřát kratičký teaser ze Star Wars Celebration v Anaheimu!

Rogue One A Star Wars Story Trailer Teaser from Habacuc Guzman on Vimeo.

Rogue One: A Star Wars Story dorazí do českých kin 15. prosince 2016. Dejte v diskuzi vědět, jestli se těšíte, nebo ne!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný