9. května 2017 16:02

Tohle je 5 nejzábavnějších romancí posledních let! Viděli jste je všechny?

Hvězdy nám nepřály - upoutávka

Filmy se srdcem i hlavou.

Romance Hvězdy nám nepřály vám na Prima MAX ve středu ve 20.15 vyjeví lásku trvající do konce života – zdejší duo hrdinů se totiž setká na terapii pro pacienty s rakovinou. Slzopudné a sladkobolné drama kráčí v trendu moderních romantických bijáků, které se nebojí se na lásku podívat lehce atypicky. Vybrali jsme několik podobných filmů, které patří mezi novodobé žánrové klenoty.

5) Ona

Je příznačné, že jeden z nejlepších přemýšlivých romantických filmů poslední dekády popisuje vztah vyhořelého hipstera ke svému „telefonu“. To bychom však Ona asi trochu křivdili – mluvit telefony s umělou inteligencí a hlasem Scarlett Johnansson, lidstvo by nejspíše přirozeně vyhynulo během pár generací. Ona totiž vzdor přesahům na moderní svět platí za setsakra dobrou a dojemnou sci-fi romanci, kterých věru mnoho není. Pokud v minulé dekádě něco podobného předvedl Věčný svit neposkvrněné mysli, v této učinila totéž Ona!

4) 40 let panic

I když jde o typickou komedii z dílny Judda Apatowa, s čímž se obvykle (a také tentokrát!) pojí jistá míra ultrasprostých vtipků a nechutných scének, 40 let panic je vlastně v této lize relativně slušným zážitkem. Podtrhněte si slovo "relativně". Story o tom, kterak Steve Carell neprožil intimní vztah po čtyři dekády, je totiž už svou samotnou premisou tuze sladkobolná – a o to famóznější je (skrze nezbytný nový vztah) její doslovné i metaforické vyvrcholení.

3) Až vyjde měsíc

Filmy Wese Andersona jsou označované jako "divné" nebo "svérázné", protože nikdo ještě nevymyslel slovo, které by Andersonův retro-naivně-milý styl správně popisovalo. Někdy výsledek diváky odpudí, jindy pobaví – v Až vyjde měsíc se mu však zřejmě podařilo vše vyvážit do dokonalé kombinace pro všechny vrstvy! "Divné a svérázné" popisování atypického vztahu dvou dvanáctiletých dětí na letním táboře chytí u srdce staré i mladé svou klukovinou a připomene, že pro romantický film nemusejí po obrazovce nutně běhat jenom dva Britové mezi 20 a 30 lety!

2) Před soumrakem

Když je vám 10, dojímáte se u Až vyjde měsíc. Když je vám 20, činíte tak u 40 let panic. A stejně tak musí divák dorůst i do klasiky Před soumrakem. Ta po 9 letech navazuje na romanťárnu Před úsvitem, v níž se ve Vídni sejde duo spřízněných duší a upadne tu do lásky… jenom aby se pak nikdy (až doposud) nevidělo. Před soumrakem, kdy už jeden má rodinu a druhý kariéru, přímo tepe nesplněným příslibem mládí, který si ve své duši každý starší více či méně s uplynulými roky šlechtí. Depresivní struna je však nakonec přetnuta posledními minutami – a popravdě už dlouho jsme neviděli hepáč tak rádi, jako zde!

1) Láska nebeská

Některé filmy jsou jako hamburger – nasytí vás klidně opakovaně, ale před kámošema se tím nechlubíte. Jiné filmy jsou jako oběd v drahé restauraci – vše si detailně vyfotíte na Instagram, prožijete netradiční chutě, ale že by vás nasytil? To asi ne. A pak jsou tu filmy jako Láska nebeská, které spojují sytost prvního s luxusem druhého. Tohle degustační menu všech romantických klišé (v nejlepším smyslu slova!) patří k Vánocům skoro stejně jako stromek nebo slibování si zlatého prasete. Režisér Richard Curtis tu hyperlinkově vytvořil tak dokonalou tapiserii různých zamilovaných příběhů, že Lásku nebeskou zřejmě už nikdy nic nepřekoná!

Hvězdy nám nepřály vás rozpláčou dojetím už ve středu ve 20.15 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný