16. října 2023 16:40

Zapomeňte na Wonder Woman. Nový trailer ukazuje její nekompromisní nástupkyni

Trailer filmu Sri Asih

Dynamický trailer na novou fantasy ukazuje prakticky všechno, co mají diváci moderních akčních filmů rádi – patřičně drsná bojová umění, slizké ozbrojené padouchy i zajímavou akční hrdinku. Sri Asih je přitom už druhým filmem chystaného indonéského superhrdinského univerza.

Indonéský superhrdinský nářez Gundala z roku 2019, jenž adaptuje stejnojmenný indonéský komiks, kombinoval zajímavým způsobem přístupy sociálně-kritického realismu a těch nejšílenějších komiksových zápletek, přičemž oboje propojoval s poměrně dravou akcí. Film měl být první vlaštovkou chystaného filmového superhrdinského univerza studia Bumilangit Studios po vzoru marvelovek či filmů DCEU.

I proto měla ve filmu maličké cameo i jiná superhrdinka, Sri Asih, která by měla v budoucnu vést tým ryze indonéských komiksových hrdinů, z nichž se kromě ní zatím na plátně objevil právě Gundala. V současnosti se můžeme pokochat trailerem na její sólový film Sri Asih, který jde do kin v některých distribucích jako Queen of Justice – Sri Asih nebo Sri Asih: The Warrior.

Pěst plná hněvu

Film bude vyprávět o hrdinčiných začátcích, odehrává se tedy ještě před Gundalou. Hlavní postavou je dívka Alana, která se narodila během výbuchu sopky. Následně byla oddělena od svých rodičů a vychovávána v bohaté rodině. Život jí ale komplikují návaly vzteku, které se snaží neúspěšně vybít při tréninku bojových umění. V dospělosti se Alana konečně dozví pravdu o svém původu – ve skutečnosti je reinkarnací bohyně Sri Asih, jež má v rukou moc zachránit svět. A ten to teď zoufale potřebuje. Zároveň však musí dostat pod kontrolu svůj hněv, protože jestli mu podlehne, bude to právě ona, před kým bude svět muset být zachráněn.

Stejně jako předchozí Gundala i Sri Asih tematizuje sociální nerovnost a nutnost ochránit chudší vrstvu před zvůlí bohatých padouchů. To vše je zabaleno do akce tak rázné, že strčí do kapsy většinu současných komiksovek. V Indonésii se film dočkal uvedení už loni, nicméně v současnosti postupuje dále do světa. Podle několika zahraničních recenzí se sice nejedná o žádné veledílo, přesto film nabízí solidní porci akční zábavy.

Čtěte také: Miss Universe v Indonésii končí. Porotci tam sexuálně obtěžovali soutěžící

Dobrodružství Sri Asih byla poprvé zfilmována už v roce 1954 a šlo o první indonéský superhrdinský film, který se dnes bohužel nedochoval. V novém filmu hrají Pevita Pearce, Reza Rahadian či Christine Hakim. Režíruje Upi Avianto, scénář napsal hororový tvůrce Joko Anwar (Prokletá vesnice), který je režijně podepsaný i pod Gundalou.

Zdroje: Kinocheck/Bumilangit Entertainment

Filip Šula

Redaktor FTV Prima, Prima ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný