25. února 2024 06:00

Nejlepší romantická komedie všech dob měla mít jiný konec. Proč ho režisér změnil?

Klenot mezi romantickými komediemi měl původně radikálně odlišný konec.

Když Harry potkal Sally se pravidelně řadí na čelní příčky v žebříčcích nejlepších romantických komedií. Jenže vyústění příběhu mělo být původně daleko střízlivější a odlišné od zavedených žánrových postupů. V čerstvém rozhovoru pro CNN to přiznal režisér filmu Rob Reiner (Než si pro nás přijde, Misery nechce zemřít).

„Plánovaný konec filmu byl takový, že se Harry a Sally nedali dohromady,“ naznačil Reiner o ústřední dvojici ztvárněné jedinečným způsobem Billym Crystalem a Meg Ryan. Diváci znají finále, kdy Harry vyzná city Sally na silvestrovské párty, pak se oba políbí. Následně se ukáže, že o tři měsíce později stvrdili svůj svazek svatbou. Jenže jde o verzi, jíž nechal Reiner přepsat scenáristce filmu Noře Ephron (Láska přes internet, Samotář v Seattlu) až poté, co sám začal opět věřit v lásku díky fotografce Michele Singer, kterou potkal během natáčení.

„Byl jsem deset let ženatý, pak deset let sám a už jsem nedoufal, že ještě s někým někdy budu, což dalo vzniknout Když Harry potkal Sally. Prostě jsem nikoho nepotkal, takže to mělo končit, jak se oba po letech setkají jako kamarádi, něco si řeknou a pak zase půjdou vlastní cestou,“ vysvětlil Reiner.

Čtěte také: Sledování romantických komedií může zachránit váš vztah. Které fungují nejlépe?

Nově nabitý životní optimismus přetavil v divácky nejoblíbenější film své kariéry, který vstoupil do kin v roce 1989, tedy ve stejném roce, kdy si vzal Michele Singer za ženu. Jsou stále spolu, vychovali tři děti a založili také dvě neziskové organizace věnující se právě problematice výchovy dětí.

Zdroj: Screen Rant, Geek Tyrant

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný