28. prosince 2016 17:57
Adam Vala

Kdo je Chirrut Imwe? 5 faktů o slepém asijském mnichovi z Rogue One!

Novými postavami se Hvězdné války jen hemží - tenhle slepec patří mezi bojovníky!

Pokud jste se už uklidnili po (několikerém?) zhlédnutí Star Wars: Rogue One, možná si začínáte pokládat otázky. Pokud je mezi nimi dotaz na slepého mnicha, máme pro vás odpověď v pěti bodech, které shrnují vše podstatné o této nové postavě ve známém univerzu.

1) ODKUD POCHÁZÍ?

Chirrut Imwe, jak se onen mnich jmenuje, byl dosud spojován pouze s příběhem Rogue One. Jde o člena sekty, uctívající Sílu, která – mimo jiné – schraňuje krystaly, z nichž je možné vytvořit světelné meče. Chrám, ve kterém Chirrut žil, byl však obsazen Impériem a následně byl nucen přežívat na ulicích a trochu peněz vydělával hádáním osudu kolemjdoucích.

2) CHIRRUT A SÍLA

Ačkoliv Chirrut cítí Sílu, nedokáže ji používat ve smyslu rytířů Jedi. I přes svoji absolutní slepotu cítí proudění síly a podle měnícího se tvaru je schopný dopředu odhadnout, co se s daným člověkem či tvorem stane. Neumí však předpovídat budoucnost a Sílu využívá i jako prostředek svého štěstí.

3) SLEPÝ BOJOVNÍK

Ačkoliv o Chirrutově sektě nevíme příliš, jedno je jisté – někteří jejich členové podstoupili bojový výcvik a zúčastnil se ho i Chirrut. Spekuluje se, že tato sekta učila bojové umění i Qui-Gon Jinna, který objevil Anakina Skywalkera a byl učitelem Obi-Wana Kenobiho.

4) CHIRRUTOVA HŮL

Nedílnou součástí Chirrutovy výbavy je jeho hůl, která obsahuje jeden z kyber krystalů. Podle dosavadních spekulací se díky ní Chirrut pohybuje v prostoru, protože slyší rezonanci mezi krystalem a baterií v holi. Tím pádem by se vyvrátilo, že používá Sílu, ale má se za to, že jej Síla vede a do velké míry určuje jeho osud.

5) CHIRRUT A BAZE

Pokud jste už film viděli, určitě jste si všimli, že se Chirrut nikam nevydává bez svého přítele jménem Baze. Filmaři nechtěli nic naznačovat, ale nevyvrátili, že by mezi nimi byl pouze přátelský vztah. Těžko říct, do jaké míry chtějí zajít do myšlenek o romanci, ale je to údajně možné. Příští rok by měla vyjít kniha Chirrut a Baze, která by mohla tento vztah osvětlit.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný