26. července 2023 14:10

Hříšný tanec 2 zasáhla velká hollywoodská stávka. Film má ale ještě jeden velký problém

Pokračování legendární taneční romance se potýká s problémy.

Velký comeback Jennifer Grey v roli Frances „Baby“ Houseman a její návrat do původního letního resortu, kde zažila zásadní životní vzplanutí s Patrickem Swayzem, se bohužel zásadním způsobem odkládá. Jako oficiální důvod je uváděna aktuální velká stávka hollywoodských herců a scenáristů, jenže věc je poněkud složitější.

Filmové studio Lionsgate prostřednictvím magazínu Deadline oficiálně oznámilo, že dvojku Hříšného tance odsouvá z původního termínu 9. února 2024 až na léto 2025. Ještě než se stihly rozjet kamery, začala totiž stávka. Producenti také uvedli, že chtějí, aby Jennifer Grey účinkovala ve filmu v ideálním rozpoložení.

Ve filmu by se měl objevit taky Patrick Swayze, respektive jeho digitální replika. Jelikož jedním z hlavních sporů v aktuální herecké stávce je právě nahrazování herců (v tomto případě již zesnulých) jejich nápodobami, může to pro producenty znamenat další potenciální problém.

Režisér filmu Jonathan Levine v květnu 2022 prohlásil, že příběh počítá s postavou Johnnyho a že tvůrci už vyjednávají s dědici Patricka Swayzeho. Jednání podle všeho neprobíhala podle představ, protože vdova po herci Lisa Niemi Swayze magazínu Entertainment Weekly řekla: „Patrick by neměl zájem. Způsob, jakým to skončilo, byl pro něho naprosto dokonalý. Existovalo několik verzí scénáře tohoto filmu, ale on měl vysoké nároky a nehodlal to dělat jen pro peníze.“

Zdržení tedy jistě není způsobeno pouze zmíněnou stávkou, ale taky snahou vyjednat podmínky či podobu scénáře, za kterých by bylo možné herce digitálně vzkřísit.

Zdroj: Deadline, Entertainment Weekly

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný