17. března 2023 15:45

Největší tajemství Notting Hillu prozrazeno. Hugh Grant na něj má špatné vzpomínky

Hugh Grant zavzpomínal na jeden ze svých nejslavnějších a nejvíce okouzlujících filmů.

Hugh Grant v pořadu magazínu Wired konečně zodpověděl jednu z nejčastěji pokládaných otázek souvisejících s filmem Notting Hill. Jakou knížku to vlastně čte v úplně posledním záběru filmu?

Příběh nepravděpodobné lásky slavné hollywoodské herečky Anny (Julia Roberts) s majitelem malého knihkupectví Williamem (Hugh Grant) vrcholí scénou tiskové konference, kde ona oznamuje přerušení kariéry a svůj okamžitý odlet z Británie. On se vydává za reportéra a položí jí otázku, zda by zvážila, že by mohli být víc než jen přátelé, kdyby poklekl a poprosil ji o odpuštění. Ona souhlasí a na navazující otázku, jak dlouho tedy plánuje v Anglii zůstat, odpoví s úsměvem: „Na neurčito.“

Následují scény jejich svatby doprovázené písní She od Elvise Costella a pak úplně poslední záběr, v němž těhotná Anna leží na lavičce s hlavou ve Williamově klíně a on si čte knížku. Hugh Grant si stále pamatuje, o jakou knížku šlo, ale podělil se taky o svůj ne zrovna pozitivní vztah k oné scéně.

„V tom nechutně přeslazeném závěrečném momentu na lavičce čtu knížku Mandolína kapitána Corelliho od Louise de Bernièrese. Byl to takový vtípek režiséra Rogera Michella, protože podle ní měl točil svůj příští film. Budiž mu země lehká,“ popsal Grant.

Roger Michell zemřel v září 2021. Z natáčení zmíněného románu musel nakonec odstoupit kvůli infarktu. Nahradil ho John Madden, který se však s náročností předlohy nezvládl vypořádat a film skončil kritickým i diváckým neúspěchem. Což mimochodem nebyl případ Notting Hillu, který je dnes považován za romantickou klasiku.

Zdroj: The Independent

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný