24. září 2020 15:36

Rozhovor s Martou Jandovou o Zlaté masce. Chtěla bych být Jednorožec

Marta Jandová byla hostem nedělního pokračování Zlaté masky. Jak se na natáčení těšila a jakou masku by si vybrala? Na další díl se dívejte 27. 9. ve 20.15 na Primě!

  • Slyšela jste už někdy dřív o show Zlatá maska?

Ano, slyšela. Mám kapelu v Německu a loni jsme při turné, kdy v Německu zrovna běželo velké finále, tuto show všichni sledovali. Moc se mi to líbilo, a hlavně také vyhrál můj kamarád. Takže nabídku být detektivem jsem přijala opravdu ráda a hrozně se mi líbí odvaha a nápad TV Prima a JOJ, že chtějí tuto zábavu přinést i našim divákům.

  • Co myslíte, že je na účinkování v maskách nejtěžší? Zpěv, tanec, nebo choreografie?

Podle mne vůbec není legrace jenom na sobě mít samotnou tu masku, je to hrozně těžké na hlavě. A když si představím, že jsem do toho všeho zabalená, a ještě mám zpívat a dýchat si při zpěvu na svůj vlastní obličej, tak to vidím jako nejhorší. Choreografie už je podle mne vedlejší.

  • Když byste si mohla vybrat – jaká maska byste chtěla být?

Určitě jednorožec. Už jenom proto, že moje dcera, stejně jako všechny ostatní holčičky v tomto století, jednorožce miluje. Takže já bych byla určitě jednorožec. Nebo ještě pejsek, ten mi byl taky moc blízký, i toho bych si klidně vzala.

  • A kterou z masek byste si naopak nevybrala?

Asi ufona, přestože mám vesmír a hvězdy ráda, a dokonce jsme s manželem chodili do hvězdárny, kde nás vyučoval jeden slavný český astronom. Ale ufon se mi asi líbil nejmíň.

  • Vzala byste si nějakou masku s sebou na pódium při svých koncertech?

Páv má hezké světelné efekty, ale jinak já jsem spíš na zvířátka, co mají čtyři nohy, takže zase končím u jednorožce a pejska – doma mám tři, tak bych si přibrala čtvrtého.

  • Podle čeho poznáte, kdo se ukrývá pod maskou? Podle pohybu, nebo podle zpěvu?

Určitě podle obojího – myslím, že mám takovou tu ženskou intuici, takže na 95 % poznám, kdo se dnes před námi v maskách objeví :-).

  • Jste porotkyně i show Česko Slovensko má talent. V čem je podle Vás Zlatá maska jiná?

Co obě show spojuje, je obrovská legrace. V Talentu jsme ale zvědaví na to, co kdo předvede, co zajímavého nám ukáže. Tady jde ve všech případech o lidi ze showbyznysu, a jde jen o to je poznat – čili je zde ta obrovská zvědavost, hravost a hádání, kdo se nám nakonec v každé masce ukáže. Je to napínavé a bojím se, abych si neokousala všechny nehty. Také jsem už vyzvídala, ale nikdo mi nechtěl nic říct a nikdo mi nic neprozradil :-). Ale to nevadí, já je stejně poznám. Nebo si počkám na finále. Co se mi pak ještě líbilo, tak že ve Zlaté masce sedíme nahoře nad publikem, připadala jsem si jako římský král.

  • Když byste za rok dostala nabídku být jednou z masek, přijala byste ji?

Pokud bych měla čas, tak asi ano, já mám takové blbosti ráda.

  • Vy jste byla v rámci detektivů hostující guest star, jaké to bylo?

Strašně moc jsem si to užila – bylo to mé jediné natáčení ve Zlaté masce a užila jsem si to od začátku až do konce. Přeji i divákům, aby se stejně jako já bavili u televizních obrazovek.

Markéta Princová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný