21. září 2020 11:04

Rozhovor s Evou Burešovou, která si odskočila z natáčení Slunečné do Zlaté masky

Třetí díl přinesl velké překvapení – fenomenální zpěvačka Eva Burešová v kostýmu Jednorožce končí. Jaké bylo pro herečku ze Slunečné účinkovat ve Zlaté masce? Na další díl se dívejte 27. září ve 20.15 na Primě.

Ve Zlaté masce se může stát opravdu cokoli. V neděli ale bude bojovat o vaši přízeň další pětice masek. V nadcházejícím dílu vám pomohou hádat a o zábavu se postarají čtyři detektivové, tentokrát ve složení herec a zpěvák Jakub Prachař, herec a moderátor Michal Hudák, herečka Jiřina Bohdalová a zcela nový detektiv Andrea Verešová. Provázet bude Martin „Pyco“ Rausch. Otázka zní: „Kdo je pod další maskou?“

Zlatá maska – rozhovor s Evou Burešovou

 • Evo, je za vámi druhé kolo ve Zlaté masce, ale zároveň je to i druhá show na TV Prima a TV JOJ. Před lety jste účinkovala v Česko Slovensko má talent – co se od té doby změnilo?

Hodně věcí! :-) To nejkrásnější je asi to, že jsem se stala maminkou, mám 2,5letého chlapečka. Mám za sebou i spoustu divadelních, seriálových a filmových rolí. Ale pořád jsem se nenaučila vařit – to je asi to jediné, co mi zůstalo :-).

 • Proč jste přijala nabídku účinkovat v této show? Nevypadá to, že byste toho měla málo…

To určitě ne, ale já jsem Zlatou masku znala, sledovala jsem ji na internetu a strašně se mi to líbilo. Takže nabídku jsem ihned přijala, a co mě nejvíc zajímalo, tak zda jsem v té své branži dost dlouho na to, abych už byla zapamatovatelná a podle hlasu mě někdo poznal. Konkrétně zda mě pozná některý ze slavných detektivů Zlaté masky, což se stalo, takže jsem spokojená.

 • Jak jste se na tuto show připravovala?

Samozřejmě jsem trénovala písničky – s tou první, Vyznanie od Mariky Gombitové, mi pomáhala maminka, protože je Slovenka, takže mi radila s výslovností. Jinak jsem se ale připravovala hlavně pohybově – v masce je poměrně složitý pohyb, takže kdykoli jsem měla chviličku, třeba i v šatně, nacvičovala jsem si právě pohyb. Místo mikrofonu jsem měla v ruce telefon a tak… :-)

 • Na vás vůbec nebylo vidět, že by vás kostým nějak omezoval. Vy jste v něm poskakovala, otáčela se na místě a pohybovala se v něm tak, že to vůbec nevypadalo, že byste měla jakýkoli problém.

Zvládnout se dá všechno, ale jde o to, že kostým byl hodně těžký, přestože kostyméři udělali vše pro to, aby se nám v něm pohybovalo co nejlépe. Kostým je vycpaný, maska je těžká, bolí z ní hlava a nedá se v ní dýchat. Ale snažila jsem se na pódiu něco dělat, aby nebyla nuda a diváky to bavilo.

 • Co je podle vás na soutěži hezké?

Nejvíc napínavá je podle mě ta anonymita, že opravdu nikdo neví, kdo se pod maskami skrývá. To mě hrozně bavilo.

 • Myslíte, že se to povede utajit až do konce?

V to doufám. Protože kdyby se to nepovedlo, ztratila by show své kouzlo a svůj efekt.

 • Zlatá maska se v Česku a na Slovensku vysílá poprvé, jak myslíte, že ji diváci přijmou?

Věřím, že skvěle, protože Češi i Slováci jsou hraví a mají rádi zábavné show – a já jsem jedním z nich, taky to mám hrozně ráda. Navíc myslím, že Zlatá maska je spravedlivá, nikdo nepreferuje někoho jen pro to, že je to jeho oblíbenec.

 • Ano, to řekla tuším Celeste Buckingham, že tady je to o zpěvu, ne o tvářích…

To je přesně ono. A protože já jsem vypadla po dvou kolech, evidentně musím svůj zpěv ještě hodně zlepšit :-).

 • Přijala byste roli detektiva?

Určitě ano, ale bojím se, že tolik neznám slovenské osobnosti, a že bych je tedy nemusela uhodnout.

 • Na co jste si musela dávat pozor? Kamuflovala jste něco?

Měnila jsem trochu chůzi. A také mám specifická gesta, když zpívám výšky, ale to jsem tady ani kvůli masce dělat nemohla. Nicméně lidé, kteří mě znají z koncertů, mě stejně asi mohli trochu poznat.

 • Co vás nyní čeká?

Stále točím Slunečnou, která má veliký úspěch a těší mě to, stále také účinkuji v karlínském divadle v muzikálech a hlavně si užívám čas se svým synem, to je úplně nejlepší.

 • Co byste popřála show Zlatá maska?

Aby měla úspěch a lidem se líbila, bavili se a užili si to.

Ve Zlaté masce se může stát opravdu cokoli. V neděli ale bude bojovat o vaši přízeň další pětice masek. V nadcházejícím dílu vám pomohou hádat a o zábavu se postarají čtyři detektivové, tentokrát ve složení herec a zpěvák Jakub Prachař, herec a moderátor Michal Hudák, herečka Jiřina Bohdalová a zcela nový detektiv Andrea Verešová. Provázet bude Martin „Pyco“ Rausch. Otázka zní: „Kdo je pod další maskou?“

Další díl velkolepé show Zlatá maska uvidíte v neděli 27. září ve 20.15 na Primě.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný