18. června 2019 15:26

Takhle vypadá mobil snů! Je složený z nejlepších telefonů současnosti

Ideální telefon neexistuje. Jenže alespoň v hlavě si ho můžeme vysnít.

Dnešní špičkové telefony už nemají prakticky žádné slabiny, ani jeden však nevyniká ve všech směrech. Populární technologický youtuber Marques Brownlee neboli MKBHD sestavil svůj mobil snů, který spojuje ideální parametry všech aktuálně dostupných modelů. Jak vypadá?

Základem by byl nový oceňovaný OnePlus 7 Pro, z kterého by si vzal především špičkový qHD+ AMOLED displej s obnovovací frekvencí minimálně 90Hz, bleskurychlý, takřka čistý Android s pravidelnými aktualizacemi,12GB RAM a nejrychlejší USF 3.0; jako kapacita by v době cloudu klidně stačilo 128 GB. V ideálním případě by ho však poháněl procesor A12 Bionic z iPhonu XS, který v mobilní sféře nemá výkonnostní konkurenci.

Vzorem, co se týče kvality zpracování těla, by byl pro něho Samsung Galaxy S10+. Z něho by si vzal taky maximální jas displeje, co nepřesvítí ani to nejjasnější letní slunce. Baterku a celkovou výdrž by zase našel v modelu Huawei Honor P30 Pro s 30W rychlonabíjením.

Zvenku by šlo o zajímavý kousek. Brownlee by minimalisticky vypadajícímu telefonu nechal malé proužky nad a pod 6 palcovým displejem, jelikož nefandí výřezům ani vysouvacím mechanismům, a schoval by do nich navíc kvalitní stereo reproduktory a dvojitou selfie kamerku. Tu by si vzal z Google Pixelu 3.

Záda by však nevolil skleněná, ale kvalitní polykarbonová, protože jsou odolnější a přitom taky umožňují bezdrátové nabíjení. Na rozdíl od většiny současných vlajkových lodí by ponechal audio jack, protože se prostě někdy hodí.

Vzor pro kvalitu a zpracování fotek pomocí umělé inteligence by našel v Google Pixelu 3, ale na rozdíl od něho by měl telefon ještě druhou širokoúhlou čočku pro větší variabilitu snímků. Co se týče natáčení videí, měl by dosahovat výtečné obrazové i zvukové kvality iPhonu XS.

Vypečenou specialitkou by pak byla čtečka prstů pod displejem fungující v celé jeho spodní polovině, aby odpadla nutnost trefovat se prstem do určitého místa.

Jako vtípek na závěr si pak nechal cenu. Tu by si vzal od Xiaomi Pocophone F1, ale vzhledem k nabušeným parametrům myslel Brownlee spíše inspiraci v opravdu agresivním poměru výkon/cena.

Jak se vám líbí vysněný telefon roku 2019? Jak byste sestavili ten svůj?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný