25. května 2020 11:42

Nejpopulárnější randicí aplikace se chystá přidat možnost videohovorů

Tinder se rozhodl pro nečekaný krok, který jde proti jeho původnímu principu.

Nejpopulárnější randicí aplikace Tinder trhala během pandemie rekordy. „Lidé se spojují častěji, posílají si více zpráv a jejich konverzace jsou delší,“ shrnuje vlatník aplikace Match Group. V dubnu se počet poslaných zpráv oproti únoru zvýšil o 35 procent ve skupině pod 30 let. Výrazně více se taky swajpovalo, takže bylo prohlídnuto historicky nejvíce seznamovacích profilů.

Jenže jelikož v mnoha zemích kvůli karanténním opatřením nešlo jen tak vyrazit na rande, rozhodl se Tinder přijít s funkcí, které se dosud bránil. Konverzace už nebudou pouze textové, ale propojené páry spolu budou moci vést videohovory.

Možnost videohovorů má přijít už v jedné z příštích aktualizací a samozřejmě půjde stejně jako ta textová realizovat pouze mezi už propojenými páry. Původně byl přitom Tinder navržený tak, aby se nerandilo on-line, ale chat sloužil pro rychlou dohodu, kde a jak se páry setkají fyzicky.

Svou úlohu jistě sehrála pandemie a nárůst popularity videohovorů stejně jako fakt, že konkurenční aplikace jako Bumble, OKCupid nebo Badoo už je nabízejí. Přes nárůst uživatelů se taky nedařilo Tinderu nalákat více lidí do placené verze, která má více funkcí a nabízí i větší šanci na seznámení.

Funkce videohovorů přímo v aplikaci by sice měla být zpočátku zdarma, ale pokud se ukáže jako populární, mohla by přejít do předplatného Plus nebo Gold.

Co říkáte na přidání videohovorů do Tinderu?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný