22. listopadu 2017 17:16

Nejvýkonnější telefon současnosti má Apple. Překvapivě to však není iPhone X!

Pokud chcete maximální výkon, vsaďte na Apple.

Nikdy nekončící souboj o nejvyšší výkon mezi iPhony a Androidy vstoupil do nového kola s uvedením iPhonu X. Na samotném čele známého výkonnostního žebříčku Antutu se však žádná zásadní změna nekoná.

Lepší výkon než iPhone X totiž předvádí oba jeho bratři - iPhone 8 Plus a iPhone 8. Ačkoli do žebříčku za říjen se nový iPhone ještě nedostal - je totiž nutná minimálně tisícovka měření, u kterých se výsledné skóre průměruje - zatím ale jeho průměr dosahuje 202 tisíc. Je tedy celkem jasné, že zůstane až třetí.

Čím to je? Dá se to vysvětlit celkem jednoduše - všechny tři telefony na špičce pohání stejný hardware, tedy supervýkonný čip A11 Bionic. Liší se pouze porcí RAM - iPhone 8 jí má 2GB, zatímco 8 Plus a X disponují 3GB.

Jenže iPhone X má ze všech tří telefonů nejvyšší rozlišení displeje a navíc mu z výkonu i RAM ukrajují taky speciální funkce, jako například FACE ID, která je neustále ve střehu. Je tedy logické, že ho jeho méně vybavení kolegové v hrubém výkonu porazí.

Až za iPhony se seřadily telefony s Androidem. Nejvýkonnější z nich je OnePlus 5, následovaný Samsungem Note 8 a HTC U11. Mrkněte na špičku výsledku v tabulce. Pro kompletní měření sil zamiřte na stránky benchmarku Antutu.

Co říkáte na výsledky? Dostal se mezi nejlepší taky váš telefon?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný