11. září 2023 14:30
Adam Vala

UFC má nečekaně nového šampiona. Slavný borec porazil jasného favorita, po zápase tomu nemohl uvěřit

UFC má nového krále! Jaký známý provokatér se postaral o nečekané vítězství?

Sean Strickland se stal čerstvým šampionem střední váhy UFC. Což je něco, čemu by žádný fanoušek MMA ještě před pár dny nevěřil. Nikdo na něj totiž nevsázel, ostatně nebyl důvod, Israel Adesanya (dosavadní šampion střední váhy) byl od oznámení zápasu jasným favoritem a všichni předpokládali, že si pás nenechá jen tak někým vzít, natožpak provokatérem Stricklandem.

Jenže Adesanyovi od začátku vstup do zápasu vůbec nevyšel a Strickland si s ním po většinu jejich střetu dělal, co se mu zlíbilo. Nakonec tak Američan v Sydney zvítězil jednoznačným způsobem na body a nečekaně tak titul urval pro sebe, čímž mimo jiné naštval nemalý počet fandů, zejména Adesanyeho.

Hned po zápase pak Strickland začal perlit. Ještě v ringu do mikrofonu hulákal, že tomu nemůže uvěřit, a ať ho někdo přijde štípnout nebo raději rovnou praštit. Na tiskovce si pak nebral servítky a rovnou se opřel do šéfa UFC Dany Whitea, který se teď podle něj nejspíš bude dlouho drbat na hlavě, jak mohl dopustit, že pás získal zrovna on.

Strickland později ještě potvrdil domněnku, jaká se honila nejspíš většině sledujících finálového utkání. Podle něj ho Adesanya podcenil, většinu času si připadal v kleci proti němu naprosto v bezpečí, jako by se protivník ani o nic nepokoušel. Nakonec tak nebylo divu, že ho porazil, i když mu to připadalo, jako by právě vyhrál nad amatérským zápasníkem.

Nicméně zklamaný Adesanya, jenž si v tuhle chvíli nejspíš ještě stále sype popel na hlavu, nebude zřejmě muset na odvetu čekat moc dlouho. Přejí si ji vidět totiž v podstatě všichni fanoušci, organizátoři i samotní bojovníci, mohla by se tak uskutečnit co nevidět.

Zdroj: MMA Fighting, Ruik.cz

Adam Vala

Sdílejte článek
Štítky Dana White Ultimate Fighting Championship Sean Strickland Israel Adesanya

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný