29. února 2024 17:50

Patrik Kincl prozradil svůj plán na Poláka i důvod, proč schoval mistrovský pás

Do sobotního titulového zápasu má Patrik Kincl jasný plán, jak si nenechat vzít titul šampiona střední váhy od Piotra Wawrzyniaka.

Patrik Kincl bude mít v sobotním Oktagonu 54 hodně co dokazovat. Z prosincové titulové bitvy se slovenským Vlastem 'El Chapo' Čepem musel odstoupit kvůli zlomené očnici. Náhradní soupeř Piotr Wawrzyniak zvedl hozenou rukavici, slovenského tvrďáka ukončil před limitem a získal tak pás prozatímního šampiona.

Kincl má však jasný plán, jak čtyři roky neporažené polské mašině připomenout, kdo je skutečným králem střední váhy žlutočerné organizace. Nebude to snadné, protože Wawrzyniak má za sebou tři výhry KO a rád by po Babilon MMA převzal otěže i nad Oktagonem.

Jeho největší zbraní je síla a nekompromisní přímočarost. Nebojí se schytat bomby a sám je rozdat, miluje přestřelky. Není však bezhlavý a přesně ví, kdy povolit a zabrat, což všem českým fanouškům MMA ukázalo jeho třináctiminutové galapředstavení proti Čepovi. Když se dostane na zem, nejde po submisích, ale drtí soupeře do bezvědomí.

„Za mě má hodně podobný styl jako Čepo. Budu mít obdobný game plan jako na Vlasta. Hodně pohybu, nenechat se zaměřit, skončit s nějakou kombinací, vrátit se a chytat ho na jeho vlastních chybách,“ popsal Kincl na svém youtubeovém kanálu. Sám si uvědomuje, že se v jeho případě bude Wawrzyniak jistě soustředit na sotva zahojenou očnici. „Neberu to jako špinavost, ale ideálně nastavenou taktiku. Snažíš se v přípravě zaměřit na slabinu soupeře, tak to prostě chodí,“ řekl.

Třiačtyřicetiletý borec z Hradce Králové s přezdívkou The Inspector bude mít na své straně zkušenosti, rozhodně se však nechce nechat ukolébat triumfy minulosti. „Svůj pás mám ještě ve starém autě, v kufru... Doma by se na něj prášilo a ještě je tu druhá rovina, nechci si pustit do hlavy, že jsem šampion. Chci být mentálně nastavený, že jsem jakoby na začátku, že ho jdu vybojovat. Kdybych ho měl doma denodenně na očích, chtě nechtě bych podvědomě získal pocit, že už nemusím, že už ho mám,“ vysvětlil pro Oktagon TV.

Oktagon 54 se odehraje v ostravské Ostravar aréně v sobotu 2. března večer. Kromě titulového souboje Kincl vs. Wawrzyniak bude k vidění také pyramidový turnaj lehké váhy o milion euro Gamechanger. V něm se představí šampion Oktagonu Ronald Paradeiser proti německé dvojce Attilovi Korkmazovi, ale třeba i Fin Amirkhani kovaný devíti lety v UFC či MMA kometa Vlado Lengál, který se utká s bývalým šampionem KSW Danielem Torresem.

Zdroj: Oktagon MMA, Patrik Kincl YT

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný