12. listopadu 2019 15:57

7 věcí, které o Rajovi vědí jen ti největší fanoušci Teorie velkého třesku

Proč má vlastně Raj cizokrajný původ?

Raj stál možná v Teorii velkého třesku trochu mimo dění zájmu, ani on však neunikne zajímavostem kolem jeho postavy i představitele. Připomeňte si, jak to s ním celé začalo!

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI: SHELDON, LEONARD, PENNY, HOWARD, AMY, BERNADETTE

07) Raj je mezi hlavními postavami jediný, kdo nemá na triku žádný kriminální čin ani zatčení. Možná je to tím, že je v Americe jako zahraniční student a pracovník. I tak je to ale dost kuriózní – zatímco Leonard byl skoro za špióna, Sheldon má soudní zákazy přibližování a Howard zničil drahou sondu na Marsu, Raj je vedle těchhle gangsterů učiněné neviňátko.

06) Proč jste dostali zrovna Inda? Producent Prady se nechal slyšet, že rozhodně nešlo o záměr. Když scenáristé dávali dohromady hlavní postavy Teorie velkého třesku, usmysleli si, že v prostředí univerzity někdo musí být cizinec. Což je na univerzitách běžný jev, že. Na casting přišla řada cizinců včetně lidí hispánského nebo korejského původu – ale jen Kunal byl mezi nimi nejlepší. A tak dostal postavu, která vzhledem k jeho vzhledu musí pocházet z Indie.

05) Mimoamerický původ je také důvodem toho, proč je Raj jediným klukem v hlavní chlapecké čtveřici (a s děvčaty skoro i v rámci celého ansámblu), jehož postava má opakovaně a explicitně ukázané rodiče. Vezměte si, jak dlouho jsme čekali na tatínka od Penny. Nebo kolik se napsalo o “neviditelné” Howardově matce. Ve srovnání s nimi jsou Rajovy videohovory s rodiči přece jen trochu atypické, ale vzhledem ke kontaktu s domovinou vlastně zcela logické.

04) Navzdory tomu je Raj v hlavní čtveřici také nejvíc dysfunkční co do mezilidských vztahů. První čtyři řady seriálu byl schopný komunikovat se ženami jen ve stavu značného podroušení. Tenhle vtip se scenáristům ovšem přejedl, a tak Raj dostal různé “experimentální léky” na svůj stav. Řešení z něj také dílem udělalo alkoholika – ironií osudu je tak Raj sice možná nejnevinnější, ale to rozhodně neznamená, že by byl nejfunkčnější.

03) Rajesh je v Indii běžné jméno, příjmení Koothrappali je však mnohem méně časté. Uvážíme-li, že Raj zřejmě pochází z jižní Indie a že jeho rodiče žijí v Novém Dillí, dalo by se argumentovat, že Rajova rodina platí za velmi úspěšné přistěhovalce, nejen co se týče USA, ale i v rámci samotné Indie. Tahle teorie ale samozřejmě v seriálu nezazněla.

02) Na konci seriálu je Raj jedinou postavou, která zůstala single. Pokud jste finále viděli, nejspíš víte, že to pro něj zase tak špatné není, vybočuje tak ovšem z motivu celé Teorie velkého třesku jakožto seroše, v němž vlastně patra nerdů našla “tu pravou lásku”.

01) Neznamená to ovšem, že by se Raj nesnažil. Mezi všemi kluky má totiž na kontě zdaleka nejvíc explicitně zmíněných randíček – v rámci dvanácti sérií vyrazil do akce hned osmnáctkrát!

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI: SHELDON, LEONARD, PENNY, HOWARD, AMY, BERNADETTE

Užijte si další oblíbené seriály a filmy, které pro vás máme k přehrání ONLINE a zdarma na iPrima.cz:

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný