1. listopadu 2019 08:39

7 věcí, které o Penny vědí jen ti největší fanoušci Teorie velkého třesku

Proč tvůrci Teorie velkého třesku nikdy nedali Penny příjmení?

Poslední díl Teorie velkého třesku je už dávno za námi, zdejší hrdinové ale můžou (díky reprízám!) rozdávat radost ještě hodně dlouho. Možná, že až teď zpětně oceníte postavu Penny - zdaleka totiž nešlo jen o potěchu pro oko, popřípadě hlupačku určenou ke kontrastování čtveřice chlapeckých géniů. Vypíchli jsme sedm detailů, které vám o Penny možná unikly.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI: SHELDON, LEONARD, HOWARD, RAJ, AMY, BERNADETTE

07) Teorie velkého třesku občas umí pěkně pomrknout na své staré já. Když Leonard ve sté epizodě pozval Penny na opětovné rande, pozorní fanoušci si mohli povšimnout, že má Penny na sobě stejné triko, které nosila i v první, pilotní epizodě!

06) Na to, že Penny skončila s Leonardem, je to pěkná, sympatická rajda! Nahou ji viděli hned tři kluci hlavního ansámblu - Leonard (zjevně), Sheldon (kterému je to ovšem vcelku jedno) a Raj (který byl ovšem značně opilý). Jediným z chlapců, který Penny neviděl v rouše Evině, je tak paradoxně věčný provokatér Howard.

05) Původně Penny měla vypadat docela jinak - a to včetně jiné herečky. V neschváleném prapůvodním pilotu se totiž jmenovala Katie a měla tvář Amandy Walsh. Kaley Cuoco tak přišla až do pozdějšího pilotu a její Penny byla mnohem dobrosrdečnější než původní Katie. Stojí rovněž za pozornost, že se měl seriál po téhle změně jmenovat “Penny, Lenny and Kenny”.

04) Penny vs. Katie vůbec stojí za delší rozbor. Katie byla totiž daleko drzejší a pro část testovacích diváků i nepříjemná. Právě kvůli ní CBS prapůvodní pilot odmítla - ale s tím, že by koncept mohl fungovat, bude-li ženská postava milejší. Krom toho byla Katie také bruneta a rovněž neměla pracovat jako servírka, nýbrž barmanka.

03) Ačkoliv má Penny mezi kluky občas trochu pověst prosťáčka (prosťačky?), rozhodně nelze říct, že by jí chyběla inteligence. Podle jedné epizody totiž dvanácti zvládla smontovat motor traktoru! Rovněž je velmi schopná v hraní mainstreamových her jako je Halo, Age of Conan a šachů - paradoxně třeba Leonard šachy příliš nezvládá!

02) Teorie velkého třesku má sice 12. sérii, nikdy jsme se však nedozvěděli příjmení Penny! Tedy, později převzala příjmení po Leonardovi, takže to je pravda jen napůl. Nikdy jsme ale neznali její původní příjmení a už se ho ani nedozvíme. Scenáristé se k tomuhle tajemství rozhodli z dost kuriózního důvodu. Šlo o jakousi pověrčivost - dokud ho nezveřejnili, dařilo se jim, a tak nechtěli až do konce porušit tradici!

01) Skutečně pozorní diváci si mohli povšimnout i jednoho svérázného aspektu osobnosti Penny - po celou dobu seriálu totiž nosí prakticky jedinou kabelku! Pravda, došlo na její renovaci a výměnu - ale v zásadě se stále jednalo o stejnou tašku, pravděpodobně plnou tolika věcí, že by jejich vytřídění a přesunutí bylo až příliš náročné.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI: SHELDON, LEONARD, HOWARD, RAJ, AMY, BERNADETTE

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný