19. listopadu 2019 10:18

7 věcí, které o Amy vědí jen ti největší fanoušci Teorie velkého třesku

Sheldonova milá.

Amy byla poslední, kdo se ukázal na párty jménem Teorie velkého třesku – rozhodně však velmi rychle dohnala zbytek účastníků. Vyloupla se z ní nejen zajímavá postava, ale i pozoruhodný element celého seroše. Připomeňte si na výběru toho nejzajímavějšího kolem její osoby, proč si všechnu tu fandovskou oblibu zaslouží.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI: SHELDON, LEONARD, PENNY, HOWARD, RAJ, BERNADETTE

07) Amy seriál svým způsobem zmínil již v 1. sérii. V jedné scéně v prostředku řady totiž Raj, Leonard a Howard přemýšlejí, kdo by mohl v jejich fyzikálním týmu nahradit Sheldona. Raj navrhne herečku Mayim Bialik čili pozdější představitelku Amy s tím, že Mayim „ze seriálu Kvítko je chytrá, protože má doktorát z neurovědy nebo tak něco“. O dvě série později Mayim vstoupila jako Amy do Teorie velkého třesku a Sheldona sice nenahradila, leč vhodně doplnila.

06) Amy se poprvé objevila na konci 3. série, kdy Raj a Howard zapsali Sheldona na online seznamku. Daný díl byl mimochodem posledním, kdy se v seriálu (krom pozdějšího camea ve dvoustém dílu) objevila Leslie Winkle. Přesně o 8 let později – počítáno optikou seriálových dílů – se přitom Amy a Sheldon na konci 11. série vzali.

05) Od svého uvedení ve 3. sérii byla Amy v seriálu skoro v každé epizodě. V dalších devíti řadách chyběla jen ve čtrnácti epizodách, v některých ale byla alespoň zmíněna. Nejpozdější uvedení mezi hlavními postavami přesto znamená, že je Amy (i ve srovnání např. s Bernadette) v seriálu nejméně. Skoro se však chce říct, že Teorie velkého třesku tak, jak ji známe, začíná až na konci 3. série s příchodem Amy!

04) Jak již bylo zmíněno, Mayim Bialik je ze všech herců a hereček Teorie velkého třesku nejvzdělanější – má skutečný doktorát v neurovědě, jelikož po herecké kariéře v Kvítku studovala na Harvardu a Yale. Krom toho studovala i hebrejštinu a židovskou kulturu. Její reálná disertační práce řešila aktivitu hypotalamu u pacientů s Prader-Williho syndromem s názvem „Hypotalamická regulace ve vztahu k maladaptivnímu, obsedantně-kompulzivnímu, afilačnímu a saturačnímu chování u Prader-Williho syndromu“.

03) Amy byla do seriálu ve 3. sérii napsána hlavně s cílem učinit z ní postupně Sheldonovu partnerku. Scenáristé totiž časem došli k závěru, že nechtějí nechat Sheldona navždy na ocet a zkusí ho nahnat do zábavných vztahových interakcí.

02) Mayim Bialik získala za svůj herecký výkon celkem čtyřikrát nominaci na cenu Emmy. Ačkoliv je hlavním matadorem v cenách stále Jim Parson, Mayim je v počtu nominací a ocenění třetí – předběhla ji jen Kaley Cuoco. Uvážíme-li však, že byli Jim a Kaley v seriálu o tři série déle, je Mayim co do statistiky vlastně průměrnou vítězkou!

01) Amy měla skoro tvář zpěvačky a herečky Kate Micucci, která si nakonec střihla občasnou Rajovu prazvláštní přítelkyni Lucy. Micucci však původně byla i na castingu Amy – dovedete si ji představit po Sheldonově boku? Ne? Producenti jsou na tom stejně. Micucci je však zaujala dost na to, aby jí později nabídli právě roli Lucy.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI: SHELDON, LEONARD, PENNY, HOWARD, RAJ, BERNADETTE

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný