14. července 2022 12:00

Nové fotky z letošního Pána prstenů ukazují další postavy z milované trilogie

Tolkienovo legendární ostrovní království poprvé vystoupí ze stránek knih na obrazovky.

Númenor je fanouškům Tolkiena známý jako bohaté a okázalé ostrovní království, které se nacházelo ve Velkém moři mezi Středozemí a Amanem. Tolkien se při jeho vytváření nechal inspirovat příběhem zkázy bájné Atlantidy. Seriál Pán prstenů: Prsteny moci ho však bude zobrazovat ještě v dobách slávy, i když už na cestě k zániku...

Jelikož bude mít Númenor v seriálu jednu z ústředních linek, dali si tvůrci na jeho podobě mimořádně záležet. V podstatě vystavěli do detailu celé jeho hlavní město Armenelos. „Strávili jsme v jeho kulisách týdny, ale každý den jsem si všiml nového detailu, jako třeba graffiti vyrytého do kamene nebo malé svatyně. Postavili celou zeď ze skořápek ústřic, na každém rohu byla spousta příběhů,“ vysvětlil jeden z režisérů seriálu Wayne Che Yip v rozsáhlém článku magazínu Entertainment Weekly.

Númenor se ještě nikdy nedostal před kamery, přestože šlo o největší civilizační triumf v historii Středozemě. Seriál se odehrává v době, kdy mu vládne královna regentka Míriel (Cynthia Addai-Robinson) s protřelým rádcem Pharazônem (Trystan Gravelle). Musí však čelit značnému rozkolu mezi obyvateli. Někteří přísahají věrnost elfům a božským bytostem Valar, kteří stáli u zrodu Númenoru, jiní touží po samostatnější budoucnosti, s níž je však spojeno zkracování života, tím jak se Númenorejci stávají více lidmi a potlačují svou elfskou krev.

Naději dodávají Númenoru i spojenci – mořeplavci Elendil (Lloyd Owem) a jeho syn Isildur (Maxim Baldry). Isildur se nachází na životní křižovatce, která tohoto přímého předka Aragorna mnohem později dovede až do klíčové bitvy proti Sauronovi, jemuž usekne prst s Jedním prstenem. „Víte, kam Isildur směřuje, ale jak se tam dostane? To je to, co je vzrušující na tomhle seriálu,“ vysvětlil Isildurův představitel Maxim Baldry. O Elendilovi, který v budoucnu vybuduje říše Gondor a Arnor (a také se mimochodem objevil na začátku filmového Pána prstenů), pak samozřejmě platí to samé.

Zdroj: Entertainment Weekly

Na nové fotky z Prstenů moci se můžete podívat zde:

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný