21. prosince 2016 18:40

Sheldon boháčem: Kolik už si celkem vydělali herci z Teorie velkého třesku?

Nic menšího než velké peníze.

S deseti řadami na kontě platí Teorie velkého třesku za jeden z nejúspěšnějších seriálů vůbec. Ruku v ruce s tím jdou také platy většiny zdejších představitelů, takže jsme mrkli na to, kolik si díky Teorii připsali na konto.

Nejspíše jste už slyšeli, že hlavní trio, tedy Jim Parsons (Sheldon), Johnny Galecki (Leonard) a Kaley Cuoco (Penny), ovládlo žebříček nejvýdělečnějších herců současné televize. I mezi nimi však najdeme rozdíly.

Podle časopisu Forbes vydělal Parsons mezi 1. červnem 2015 a 1. červnem 2016 solidních 25,5 milionů dolarů. V závěsu za ním byla Cuoco s 24,5 miliony a Galecki si na konto připsal milionů 24.

Hned za nimi se umístilo duo Simon Helberg (Wolowitz) a Kunal Nayyar (Raj). Snad víte, že se jim podařilo vysmlouvat méně výhodné smlouvy, nevýhoda je však zjevně relativní pojem. Podle stejné statistiky si Helberg vydělal 22,5 milionů dolarů a Nayyar 22 milionů.

Tajemstvím jejich skoro-identických platů jsou však vedlejší projekty - u Nayyara jeho kniha Yes, My Accent Is Real, u Helberga role ve filmu Božská Florence.

Shrnout, jaké byly výdělky za celou dekádu, není dvakrát jednoduché - v roce 2014-2015 už Parsons vydělal 29 milionů, Cuoco 28,5 milionů, Galecki pak 27 milionů. Helberg s Nayyerem si připsali zhruba 20 milionů.

O rok dříve před uzavřením nových smluv ovšem Parsons vydělával jenom 12 milionů ročně. Zbytek ansámblu pak ještě méně. V roce 2010 například Parsons utržil jen 200 tisíc dolarů za díl. Lze tak předpokládat, že spolu s ostatními do 7. řady vydělal řádově "pouhé" miliony dolarů. Teprve od roku 2014 sumy naskakují do desítek milionů.

Touto poněkud nepřesnou metodikou tak lze konstatovat, že si ústřední trio během deseti řad seriálů získá někde mezi 80 až 110 miliony dolarů každý, zatímco se představitel Wolowitze a Raje dostanou někam k 80 až 90 milionům.

Výdělky Mayim Bialik a Melissy Rauch, stále oscilující někde nad 100 tisíc dolarů za díl, pak budou činit zřejmě sumu kolem 5 - 10 milionů. Pokud si však štáb vysmlouvá nové smlouvy na další řady, jako se v posledních měsících opět šušká, mezi multimilionářky by se mohly konečně zařadit i ony!

Teorie velkého třesku se na COOLu představuje od pondělí do čtvrtka ve 14.45 a 21.20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný