20. září 2016 14:15

HIMYM vs. Sex ve městě: 10 nejhorších seriálových konců všech dob

Tyhle špatné konce bolí

Když se nepovede film, je to škoda, jasně, ale svým způsobem vám to nijak zásadně neublíží. Můžete být nějakou dobu zklamaní, že váš oblíbený tvůrce selhal nebo že se populární značka ubrala jiným směrem, než jste očekávali. Když to ovšem po osmi letech zabalí váš oblíbený seriál a na konci scenáristé přijdou se zvratem, za který byste je nejraději zavřeli do nějaké malé, studené místnosti bez oken a týden jim za to nedali najíst, je to problém. Kus vás v tu chvíli zkrátka zemře a všechen ten čas a emoce, které jste do seriálu investovali, se najednou zdají být jako naprosto ztracené. Proto jsme teď vybrali deset nejslavnějších případů, kterým se buď můžete vyhnout, nebo s nimi seknout těsně před koncem. Souhlasíte s naším seznamem?

10) Sopránovi

První opravdové drama od HBO, tím byl a už navždy zůstane seriál Sopránovi. Příběh Tonyho Soprána, hlavy mafiánské rodiny byl po dobu šesti let jedním z nejvýraznějších televizních počinů, jaké jsme do té doby viděli. Pak ale přišlo samotné finále, žádná smrtící přestřelka, žádné vězení, jen tiché, rodinné posezení uprostřed restaurace. Snad všichni čekali, že Tonyho na konci odprásknou. Ta scéna ale nikdy nepřišla. Místo ní jen pomalý přechod k závěrečným titulkům, po kterých už jsme se nikdy nedozvěděli, jak to vlastně nakonec se slavným kmotrem dopadlo.

9) Zoufalé manželky

Když se po osmi řadách tvůrci konečně rozhodli zase vrátit k hlavním postavám seriálu, Bree, Gaby, Susan a Lynette, bylo už příliš pozdě. Ve dvojitém finále musely zoufalky řešit svatbu, pohřeb, soud a ještě nové miminko. Bylo toho zkrátka moc a výsledek působil zkratkovitě a nedopečeně. Alespoň finální minuty a odchody postav stály za to.

8) Sex ve městě

Když váš průlomový seriál o silných, inteligentních ženách, které jsou natolik samostatné, aby nepotřebovaly k životu chlapa, skončí tím, že se hlavní postava za jednoho provdá, je něco špatně. Byla to zrada všech feministek a ačkoliv nás osobně to zase tolik nemrzí, pravdou je, že Carrie měla zůstat sama.

7) The Wire: Špína Baltimoru

Tady nás to naopak mrzí a dost! The Wire je podle spousty lidí jedním z nejlepších drama seriálů všech dob a ačkoliv s tímto tvrzením z části souhlasíme, poslední řada a samotné finále nás prostě zklamalo. Nejenže ani zdaleka nedosahovalo takových kvalit, jako například první nebo třetí série, seriál díky tomu ale vyšel až příliš do prázdna. Nikdo si tady nepřál žádný happy end, dokonce bychom se smířili i s tím, že některé věci se zkrátka nikdy nezmění, aby ale pět let práce působilo jako zcela zbytečná snaha, to je i na nás už moc.

6) Alias

Podobně jako mnoho seriálů z toho seznamu i Alias měl až do své finálové řady/epizody docela slušnou kvalitu. Problém vznikl u dvou věcí. Zaprvé, když hlavní záporák, ďábelský Sloane odhalil, že se touží stát nesmrtelným. Odhalil totiž něco, co divákům bylo jasné už roky a scéna tak působila spíš směšně než vážně. A zadruhé, epilog, ve kterém hl. postava Sidney (Jennifer Garner) sedí na pláži se svým manželem a dvěma dětmi. Aneb další seriál se silnou ženskou postavou, ze které se na konci z ničeho nic stane obyčejná domácí ženuška. Proč?

5) Beverly Hills 90210

Beverly Hills, ten starý Beverly Hills je už téměř seriálem pro pamětníky. Přitom se to zdá jako včera, kdy v televizi běžela jeho finálová epizoda. Ta končila svatbou mezi Donnou a Davidem, něco, k čemu se schylovalo už dlouho. Jenže místo toho, aby se i ostatní postavy někam posunuly, vštípila si populární Kelly, že chce přece jenom být s nestálým rebelem Dylanem. Jako by nestačilo, že show už měla i tak dost problémů, když se jeden z ústředních herců, Jason Priestley, který odešel na konci předchozí série, odmítal vrátit a zopakovat svou roli. Tenhle seriál byl zkrátka až příliš divoký na svém konci a kdyby skončil o jednu nebo dvě série dřív, bylo by to mnohem lepší.

4) True Blood: Pravá krev

Za těch sedm řad se v Pravé krvi událo celkem dost bizarností na to, abychom byli zvyklí už na ledacos. Nic nás ovšem nepřipravilo na finále, o kterém jsme doteď přesvědčeni, že nikdy nemělo spatřit světlo světa. Svatba, která nic neznamenala. Jatka, která nic neznamenala. A konečně závěr s oblíbenými postavami Billem a Sookie, kdy ji Bill požádá, aby ho zabila a ona tak fakt učiní. To má být představa skutečné lásky? Proboha!

3) Dva a půl chlapa

Vyhazov Charlieho Sheena ze seriálu Dva půl chlapa byla chyba. Poslední série, která nestála za moc, budiž toho důkazem. A když už fanoušci přece jen začínali doufat, že se producent seriálu Chuck Lorre a bývalá hlavní hvězda konečně udobří a natočí finále, jaké si seriál zasloužil, dočkali se místo toho pouze Charlieho hereckého dvojníka, na kterého spadlo piano. Jestli to měla být nějaká zpráva, pak byla zbytečná a nezasloužená. A nejvíc samozřejmě tratili diváci. Velká škoda.

2) Jak jsem poznal vaši matku

Ok, tohle bylo osobní. Jak si mohli tvůrci proboha myslet, že nás můžou devět let krmit pohádkou o tom, jak Ted hledá svou budoucí ženu a pak ji prostě jen tak zabít? Tohle je zrovna ten případ, kdy jsme si happy end přáli. Matka prostě měla vejít do obýváku, posadit se k dětem, poděkovat Tedovi za krásný příběh a oznámit, že večeře už je hotová. Ne, místo toho ji tvůrci nechali tragicky zemřít a Teda poslali se znovu honit za Robin. Tou Robin, která měla skončit s Barneym. Tou Robin, která o Teda v minulosti několikrát nestála. Tou Robin… achjo. Zkrátka zasloužené druhé místo!

1) Dexter

A jsme na konci. Na prvním místě prostě nemohl skončit nikdo jiný než všemi oblíbený seriálový vrah Dexter. Jo, tenhle seriál jsme po dlouhé roky baštili, stejně jako všichni ostatní, jenže pak přišla poslední řada, především tedy finálová epizoda a seriál navždy pohřbila. Nezáleží, kolik skvělých momentů jsme s ním zažili. Odteď už si prostě budeme pamatovat jen to, jak se Dexter probral někde v kůlně, s vousy a buď si nic nepamatoval, nebo si pamatoval vše a rozhodl se utéct. Tak či tak, tragicky nepovedený konec, který absolutně podkopal vše, na čem seriál předtím stál!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný