17. prosince 2016 15:04

Bude mít Teorie velkého třesku víc než 10 sérií?

Tak jako dny našich životů donekonečna pokračuje i písek v hodinách TBBT.

Jsou tomu necelé dva roky, kdy byla Teorie velkého třesku s jásotem prodloužena na teoreticky definitivní následující řady. Při vzpomínce na úspěšné sitcomy minulosti, třebas Přátele, taková suma řad často působila jako konečná. Nyní se však potichoučkou pokradoučku řeší, že by se Teorie velkého třesku možná mohla dočkat dalšího prodloužení! Rozebrali jsme pro vás všechny podstatné drby.

Vše se samozřejmě odvíjí od skutečnosti, že na konci 10. řady seriálu opět vyprší nasmlouvané kontrakty hlavních představitelů – možná si ještě pamatujete, že se před dvěma lety horečnatě (a nakonec úspěšně) vyjednávalo o navýšení honorářů zejména u Jima Parsonse (Sheldon), Johnnyho Galeckiho (Leonard) a Kaley Cuoco (Penny). Inu, možná se blíží další kolo téhož!

Špitají to alespoň zdroje z kanálu CBS a společnosti Warner Bros., jež seriál natáčí. "Jsme si jisti, že každý, kdo je spojený se seriálem, chce, aby Teorie velkého třesku žila za 10. řadu," řekl na Television Critic's Association letos v létě Glenn Geller, prezident kanálu CBS. "Vím, že Warner Bros. zaručí budoucí smlouvy."

Vzdor jeho sebejistotě však není stále nic jisté. Seriál letos trvá celých deset let. To není zrovna málo a sám Sheldonův představitel má letos 43 let. Právě Jim Parsons však již v březnu řekl pro web TVLine, že jsou herci připraveni natáčet dále. Otázkou samozřejmě je, jaké vyjednají další honoráře.

Hlavní trojice totiž již nyní dostává za každý díl 1 milion dolarů, Kunal Nayyar (Raj) a Simon Helberg (Wolowitz) pak dohromady 1,5 milionu. Dá se očekávat, že navýšení by chtěl každý z nich. Navíc je tu poměrně nízký honorář Melissy Rauch a Mayim Bialik, jež nyní dosáhnou "jen" na 100 tisíc dolarů za díl. U nich by nárůst mohl být největší – a cenu seriálu tak rapidně zvýšit.

Při minulém kole přitom hrozilo, že nedojde-li na kompromis, budou Raj a Wolowitz ze seriálu vypsáni pryč. Něco podobného by nyní hrozilo i dvojici ženských postav. Na druhou stranu, za prodloužením stojí i nynější šéf seriálu Steven Molaro. "Pokud vše půjde dále tak, jak to funguje doposud, rozhodně (jsem pro prodloužení)."

10. řada momentálně překonala svou první polovinu, přičemž její poslední díl lze čekat v dubnu. O tom, jestli Teorie velkého třesku doopravdy bude, či nebude pokračovat, se tak zřejmě začne oficiálně rozhodovat velmi, velmi brzy.

Na druhou stranu, nikdo nemládne a náklady na seriál se zvyšují, zatímco jeho sledovanost pomaličku upadá. I pokud se tak Teorie velkého třesku dočká dalšího prodloužení – spekulovat můžeme o 2 až 3 dalších řadách – půjde zřejmě o poslední a definitivní prodloužení života celého seriálu. Nakonec, sledovat Sheldona v padesáti možná vážně nechceme…

Teorie velkého třesku se na COOLu představuje každý všední den od 14.45 a 21.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný