30. března 2023 17:31

Velký seriálový návrat Barneyho byl pořádnou katastrofou. Co všechno se pokazilo?

Neil Patrick Harris se vrátil před kameru jako proslulý svůdník Barney. Jenže nic nebylo jako dřív...

Jak jsem poznala tvého otce, nový seriálový spin-off populárního sitcomu Jak jsem poznal vaši matku, vytáhl z rukávu trumf. Do aktuální jedenácté epizody druhé sezony totiž zlákal Neila Patricka Harrise, aby se vrátil v roli svůdníka Barneyho Stinsona z původního seriálu. Nebylo to však vůbec snadné a věci se navíc nepříjemně zkomplikovaly.

První výzvou bylo ukázat Barneyho, jak se snaží změnit svůj postoj k ženám, když je teď sám otcem dcery. V situaci, kdy vystoupí z auta poté, co ho nabourá hlavní postava Sophie (Hilary Duff), se dozvídáme, že má na sobě zařízení, které mu dá elektrošok pokaždé, když pronese nevhodné slovo... v prvním případě jsou to kozy.

„Na to jsem se fakt těšil. Mám rád fyzickou komedii. Tohle byl navíc skvělý způsob, jak upozornit na Barneyho nedostatky, ale zároveň ukázat, že je to stále on. Barneyho motor prostě pořád jede, nejde zastavit. Přestože se Robin snažila, přestože by si to fanoušci mohli přát, Barney je prostě Barney,“ řekl Harris magazínu Variety a zdůraznil, že na nabídku camea rozhodně nekývl hned, ale až po sérii Zoom callů a vysvětlování, proč pro něj nastal ten správný moment.

Jenže když přišel den natáčení, prakticky všechno, co se mohlo pokazit, se pokazilo. Hilary Duff to popsala pro Entertainment Weekly: „Neil měl mnoho stran dialogů, což samo o sobě bylo výzvou stihnout za jediný večer, na který se uvolnil. Jeden z členů štábu se zranil, musela přijet záchranka. Pak začalo prudce pršet, točili jsme venku a samozřejmě všechno natočené, co vedlo k té scéně, bylo bez deště.“

Naštěstí se štábu podařilo nasvítit ulici, aby to vypadalo, jako by skoro nepršelo. „Problém byl jen s mým makeupem, měla jsem hned mokrou tvář, což je prostě na kameře vidět,“ přiznala pětatřicetiletá herečka a zpěvačka. „Bylo to celé tak šílené a vtipné, že jsem navíc během natáčení asi stokrát vyprskla smíchy. Neil je skvělý, všechno to dal,“ dodala.

Vzájemné chemii dost pomohlo, že v době nejprudším deštěm vynucené pauzy dostali oba herci prostor si v zákulisí pokecat a zjistit, kolik toho vlastně mají společného – hlavně rodičovství. Nakonec vznikla taková atmosféra, že když Neil v roli Barneyho ukazuje foto své fiktivní dcery Ellie, jde ve skutečnosti o fotku skutečné Harrisovy dcery, dvanáctileté Harper.

Dočká se někdy postava Barneyho většího návratu? Režisérka většiny dílů původního seriálu Pamela Fryman, která se vrátila i na Barneyho cameo epizodu, o tom jen vtipkuje: „Jasně, byl by to prostě film Barney.“ Harris nezůstal nic dlužen: „Co takhle spin-off? Inspirovali bychom se přímo u Frasiera. Jmenovalo by se to jen Stinson s vykřičníkem na konci!“

Zdroj: Variety, Entertainment Weekly

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný