1. prosince 2016 13:01

Sheldon vs. Tyrion: 9 nejlepších seriálových hrdinů poslední dekády

Vikingové I (2) - upoutávka

Postavy, které vás inspirují!

Příběhy Vikingů pokračují v pondělí ve 22.15 na Primě COOL další novou epizodou. Ragnar se v ní vydá vstříc vzdálenému horizontu, a pokud vás doposud neokouzlil svým charismatem, bezpochyby tak učiní právě ve druhém díle. Jedná se ostatně o jednu z nejpozoruhodnějších seriálových postav poslední dekády. Kdo mu konkuruje? Svého favorita či favoritku nejspíš najdete mezi vybraným devaterem!

9) Sheldon Cooper

Ačkoliv popularita Sheldona neustává, jeho kořeny se řadí toliko na počátek vymezené éry – přiznejme si navíc, že byl Sheldy v největší formě někdy ve třetí, čtvrté řadě. Jako famózní nerd ovšem rozhodně milionům divákům dokázal, že s velkou inteligencí přichází i velmi divné společenské chování...

8) Ragnar Lothbrok

Vikingové byli ještě donedávna ve filmech a seriálech spíše za záporáky, Ragnar však mocnou silou testosteronu a mírného úsměvu zpropagoval docela jiný náhled. V něm nejsou severští nájezdníci zhoubou křesťanské Evropy, ale naopak svobodomyslnými sympaťáky překypujícími svaly, k nimž musí být radost se přidat!

7) Arya Stark

Ve věku, kdy většina ženských postav v seriálech řeší make-up, vztahové peripetie a přinejhorším připálení si cigarety, musela Arya projít sběrným táborem, vyvražděním rodiny a dalšími krásami středověkého bojiště. Skutečnost, že se z ní díky takovému prožitku stalo cosi mezi cool assassinkou a totálně narušenou psychopatickou vražedkyní, je jenom dalším důkazem kvality Hry o trůny.

6) Daryl Dixon

Pokud se v populárním americkém filmu a seriálu ukáže vidlák, existuje šance nějakých 90 %, že z něho bude buď záporák, nebo komický přívěšek. Daryl z Živých mrtvých se ale stal inspirativní výjimkou z pravidla – málomluvný motorkář, jenž se umí velmi solidně ohánět a s šamponem to moc nepřehání, se stal jedním ze symbolů Živých mrtvých. A oproti jiným symbolům stále nestihl zvětrat!

5) Amy Pond

Drobná britská zrzka se z našeho seznamu na první pohled vymyká svou malou výjimečností – právě kvůli ní si však získala davy fanoušků. Nikoliv proto, že by uměla fakticky dobře rozdávat rány, simulovat traumata nebo trpěla superschopnostmi, nýbrž z přesně opačných důvodů – v pohádkovém světě Doctora Who si chtěla "jenom" prožít fajn život a zůstat při tom skrz naskrz sympatická...

4) Benjamin Linus

Maniakální záporák ze Ztracených se skrze geniální herecký přednes postupně vypracoval až v skoro-něco-jako-klaďase a ukradl pozornost všech diváků, kteří si do jeho příchodu mysleli, že je zajímají historky takových nýmandů jako jsou Jack anebo Kate. Ruku na srdce, když se řekne "LOST", na čí tvář si vzpomenete jako první? Ano, Ben je jasným symbolem tohohle krásného mišmaše.

3) Daenerys Targaryen

Politiků mezi kultovními postavami mnoho nenajdeme, Daenerys je však v morálně šedivém světě Hry o trůny i televizi jako takové významnou výjimkou. Slavná khaleesi má za sebou šest řad ukřižovaných oponentů a nahatých scén, a přesto nikdy nevyšla úplně z módy. Zeptejte se přitom jejích seriálových konkurentů, třeba Franka Underwooda, jak rychle se preference mohou měnit...

2) Walter White

V uplynulé dekádě jsme tu měli řadu hrdinů koketujících s rysy záporáků, ale jenom Walter White dovedl tak radikálně vytvořit dojem, že sledujeme fajn chlápka, jenom abychom se pak zhrozili jak nad ním, tak i sami nad sebou.

1) Tyrion Lannister

Asi nejfamóznější skutečnost na uplynulé dekádě je však skutečnost, že si enormní globální popularitu získal alkoholický liliput se slabostí pro neřesti. Tyrion je podle mnoha fanoušků klíček k dobrému konci Hry o trůny, anebo alespoň jedním z více klíčů, přičemž kdybychom si měli s kýmkoliv zajít na párty, asi by první (a dost možná jediná) volba padla právě na něj!

Vikingové vyplouvají již v pondělí ve 22.15 na Primě COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný