23. března 2017 16:41

7 nejúžasnějších simpsonovských rekordů: Co dokázal nejdéle běžící animovaný seriál?

To nejlepší k simpsonnímu maratonu!

Jak už je na 1. dubna tradicí, Prima COOL vám na celý večer naservíruje maraton nejnovějších dílů Simpsonových - tentokrát prvních 6 epizod z 28. řady! Žlutá rodinka se zdárně blíží vstříc završení třetí dekády v televizi, ve skutečnosti má však na kontě ještě víc maratonů, než ukrutný věk - poznejte všechny zásadní simpsonovské rekody.

7) Nejdéle běžící animovaný seriál

První bod je nejspíše tím, který jste všichni uhodli - Simpsonovi mají víc letokruhů než kterýkoliv jiný seriál v USA, tím však počet jejich výdobytků v Guinessově knize teprve začíná.

6) Nejdéle běžící sitcom

Další bod je možná už překvapivější - mnozí mají totiž za to, že Simpsonovi jako kreslený seroš přece nejsou sitcomem. Opak je však podle Guinessovy knihy pravdou a Simpsonovi jsou naopak mezi sitcomy největší trvalkou - tentokrát co do počtu dílů. Vlastně si tohoto statutu užívají již od roku 2009. Vzhledem k odsouhlasení 29. a 30. řady přitom Simpsoňáci co nevidět překonají i ultimátní rekord v počtu dílů seriálu vůbec - stane se tak, jakmile natočí svou 670. epizodu.

5) Nejvíce cen Emmy získaných jedním člověkem a kolektivem

Na pátém místě máme ve skutečnosti rekordy hned dva. Nejvíce obdarovaným autorem je James L. Brooks, scenárista, producent a režisér, který získal svou DEVATENÁCTOU Emmy už před 11 lety. Ruku v ruce s tím jde i víc jak 30 cen Emmy (!), jimiž byl pochválen celý tvůrčí kolektiv seriálu.

4) Nejvíce hostujících hvězd v seriálu

Bývaly doby, kdy si Simpsonovi vystačili jenom s Homerem, Marge, Lízou a Bartem. Ale kde ty loňské sněhy jsou. Simpsonovi překonali rekordní souhrnný počet celebrit již v 16. řadě poté, co v 352 dílech ukázali na 337 hostujících hvězd. Momentálně jejich počet činí víc než dvojnásobek. Nezdá se tedy, že by jim tuto pozici měl kdo kdy uzurpovat.

3) Nejhledanější seriál na internetu

V tomto již naopak Simpsonovi pokořeni nejspíše byli, podle údajů Googlu byli nejvíce vyhledávaným zbožím jenom mezi lety 2001 a 2003. Vzhledem k tomu, kolik lidí mělo internet tehdy a kolik jej má dnes, momentálně nejspíše více lidí na Wikipedii hledá i informace o bezzákluzových dělech. Přesto, gratulace je na místě!

2) Nejvytrvalejší souvislé sledování pořadu

Tento rekord pro změnu nepřichází ze strany tvůrců, ale fanoušků, přesněji dvojice Jeremiaha Franca a Carin Shreve. Ti v roce 2012 na maratonu sledování Simpsonů překonali předešlý tři a půl dny trvající rekord v souvislém sledování jednoho pořadu o víc jak půlhodiny.

1) Nejvíce lidí pracujících na uměleckém díle

Zřejmě nejbizarnější triumf v seznamu simpsonních rekordů ale pochází ze slavného amerického Comic-Conu z roku 2014, během něhož vznikl tzv. The Homer Dome. Tato kupolovitá stavba ve tvaru Homerovy hlavy jednou bezpochyby zamotá hlavu budoucím archeologům, vyjma bizarního vzhledu však obsahovala i nástěnnou malbu, do níž mohl přispět každý návštěvník. Touto formou nakonec na vymalování Homerovy hlavy přispělo víc jak pět a půl tisíce lidí - tím překonali předešlý rekord skoro trojnásobně!

Narozeninový maraton 28. řady Simpsonů začíná už v sobotu ve 20.00 na Prima COOL. A hned v neděli vás ve 14.55 čeká jeho repríza!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný