4. ledna 2018 01:30

4 nejlepší odkazy na Simpsonovi ve slavných filmech, seriálech a videohrách

Žlutou rodinku najdete i tam, kde byste ji vážně nečekali.

Diváci Simpsonů si již zvykli na nejrůznější popkulturní narážky na jiné filmy, seriály, kapely i videohry. Ale co když se karta obrátí? Vybrali jsme před premiérou 29. série (pondělí 20.50!) čtyři nejzajímavější odkazy na slavný seriál.

4) Smutek v The Duff

Je to asi překvapivé, počet filmů, v nichž došlo na reference na Simpsonovi, je tak mrňavý, že by je šlo spočítat na prstech jedné ruky válečného veterána. Většina narážek obvykle čítá toliko telku puštěnou v pozadí při nějaké scéně, která může (ale spíše nemusí) souviset s tím, co se děje před bednou. Výjimkou je snad teen biják The Duff, v němž Homerovo vyrovnání se smrtí z dílu Není ryba jako ryba souzní s depresí rozvedené matky.

3) Duckman

Hned v několika epizodách bizarního animáku Duckman dojde na reference Simpsonových. Asi největší WTF však diváci museli vykřiknout v díle I, Duckman, kdy titulní hrdina Duckman projíždá staré filmy, přičemž v jednom z nich spatří simpsonovic slavný gauč - a jeho syn a manželka jsou oděni ve stylu Barta a Marge.

2) Drawn Together

Podobně prazvláštní je seriál Drawn Together, který lze popsat jako "animovanou reality show" - respektive seriál z prosředí fiktivní reality show. I když jde o pořad konkurenčního kanálu Comedy Central (který mimochodem koupil od FOXu Futuramu), najdete v něm hned několik viditelných narážek - například Homera sedícího ve striptýzovém klubu anebo momentku, kdy repotrét najde trojici mrtvých těl Barta, Milhouse a Todda.

1) Griffinovi

Téma vzájemného pošťuchování od seriálu Griffinovi (a Clevelandovi) je samozřejmě daleko obsáhlejší a klidně by vydalo na samostatný článek. Prozatím však řekněme tolik, že vzájemný vztah obou seriálů je lahodou pro ty diváky, kteří na Simpsonových sice vyrostli, zároveň z nich však už trochu vyrostli. Zřejmým vrcholem je snad díl The Simpsons Guy, v němž se obě rodiny potkají na plném formátu. Griffinovi sami se však nebáli ani takových zápletek jako je Quagmire vraždící žlutou rodinku poté, co jej spolu s Marge nachytal Homer...

Bonus - Call of Duty: Black Ops 2

Slavná střílečka zasazená do budoucnosti ukázala v multiplayerové mapě Meltdown, umístěné v jaderné elektrárně, zač je toho kobliha. Krabice s růžovými pochutinami je tu totiž k nalezení ve velínu na kontrolním panelu.

29. série Simpsonových začíná na Prima COOL 8. ledna ve 20.50 a bude pokračovat vždycky v pondělí ve stejnou dobu.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný