7. dubna 2017 16:46

4 nejlepší nápady, jak vylepšit Teorii velkého třesku

Pořád je to super, ale nemohlo by to být... ještě víc super?

Blížící se schválení nových řad Teorie velkého třesku přináší i nové možnosti pro nové díly. Zamysleli jsme se proto nad několika hojně diskutovanými nápady, které bychom v Teorii velkého třesku rádi viděli realizované. Souhlasíte s nimi?

04) Více vědy a akademiky!

Většina diváků miluje Teorii velkého třesku kvůli zdejším geekům, kteří se ocitají v choulostivých životních peripetiích. Trochu tak mnohdy zapadá fakt, že je Teorie velkého třesku zároveň pořadem o partě vysokoškolských učitelů a odborníků!

Neberte nás špatně – čas od času se objeví story o tom, kterak univerzitní soukolí semílají naše borce, anebo se objeví zápletka o jejich projektu. Pamatujete si však Howardovu misi do vesmíru? Nebo rozbitý marťanský rover? Anebo Sheldonovu snahu o novou teorii superstrun? Kdy ty loňské sněhy jsou! Dnes se skoro zdá, že ústřední chytrolíni včetně Amy se na univerzitě věnují hlavně kočkování a byrokracii. Dát jim znovu nějaký cool projekt a výzkum by proto nebylo od věci!

03) Ambicióznější Leonard, chytřejší Penny

Zatímco Sheldon a Amy pokračují v překotném vývoji a dokonce i Wolowitz už působí skoro jako člověk a nikoliv jako karikatura nadrženého nerda, vývoj Leonarda a Penny, kdysi de facto hlavních postav, se nápadně zpomalil. Prakticky to největší, co se v životě Penny v posledních řadách událo, bylo zkrácení vlasů a odhalení její rodiny. A Leonard...

Je to vlastně logické – jejich vzájemné dějové oblouky stály a padaly na jejich romantické lince. A ta už úspěšně došla naplnění a nikdo se nad ní nepozastaví. Chtělo by to však, aby se jejich postavy vydaly vstříc dalšímu vývoji. Udělejte z Leonarda člena týmu astronautů nebo třeba šéfa produkce raket ve SpaceX – dejte mu vlastní projekt! A Penny? Když její postavě scenáristé nedají filmovou kariéru, nechť se naše kotě definitivně vydá na dráhu vědkyně. Kdyby se přihlásila na univerzitu a zápolila s tím, s čím Amy nebo kluci bojovali před dvěma dekádami, mohlo by to být zajímavé zakončení seriálu.

02) Více vedlejších postav!

Vedlejších postav není nikdy dost. Někdo by snad mohl oponovat přehledností, v 10. řadě seriálu si však Teorie velkého třesku už může dovolit jistou komplikovanost a menší drajv na tahání nových diváků. Navíc, samotný vývoj TBBT je nejlepším argumentem pro více hrdinů. Původně vlastně Teorie velkého třesku začínala jenom se třemi postavami, teprve v přepracované verzi pilotu a 1. řady se objevila pětice včetně Raje a Wolowitze. Později ústřední partu doplnily Bernadette a Amy, a to už jsme na sedmi hrdinech a hrdinkách. Nynější sestava je však povážlivě dlouho identická a neměnná.

Pamatujete třeba Leslie Winkelovou nebo Kripkeho? Vraťte je zpátky – a dejte jim větší role! A nezůstaňte jen z nich! Chceme další nové geeky, profesory, astronauty i víc "normální lidi"! Jedině tak se můžou poslední řady seriálu rozproudit tak, jak všichni chceme. Nynější postavy by totiž bez rozchodů (které nechceme) a vyhazovů (které jim nepřejeme) mohly brzy dojít k nepříjemnému stereotypu...

01) Postavy v roli učitelů!

Závěrem se vrátíme na počátek a ke zmínce, že by to do seroše chtělo napumpovat trochu více scén o vědě jako takové. Popkultura, seriály i hry už ostatně mají prostoru dost. Ale ona naše poptávka po více univerzitních scénách by mohla "pomoct" klukům (případně také Amy), kteří třeba dílem nové vládní/univerzitní směrnice musejí učit další lidi.

Co si totiž pamatujeme z Přátel i Jak jsem potkal vaši matku velmi dobře, jsou okamžiky, kdy se Ross a Mosby skrze učení mohli znemožnit před hromadou lidí naprosto novým a nečekaným způsobem. A představte si totéž aplikované na postavy Teorie velkého třesku! Bylo by to věru třeskuté! Navíc se bavíme o fyzice, biologii a robotice – krom toho, že bychom jako diváci zjistili něco nového, by byla čas od času přednášená témata o fous kontroverznější než Rossova archeologie nebo Mosbyho architektura. Jen si to představte – Sheldon přednášející o gravitaci pro fanoušky placaté Země anebo Amy řešící biochemii ve třídě plné kreacionistů. Možná jsme monstra, ale chceme něco podobného prostě vidět!

Teorie velkého třesku se na Prima COOL nabízí od pondělí do čtvrtka ve 21.20!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný