6. ledna 2017 17:03

To nedáte: 5 nejděsivějších filmových nocí, které určitě nechcete prožít!

Grimm V (6) - upoutávka

Filmová půlnoc málokdy značí čas k odpočinku.

Nos Wesenů zavládne v Grimm v pondělí ve 20.15 na Primě COOL! Krize, jež ukáže město pleněné agresivními Weseny, připomíná to nejlepší z klasických hororů – i v těch totiž úder půlnoci jenom málokdy značil čas jít na kutě! Které filmové noční survivaly jsou nejpamátnější?

Noc oživých mrtvol

Zakládající snímek moderního pojetí zombie filmů začíná jednoho sychravého odpoledne, namísto sezení u krbu však své hrdiny nechá celou noc vzdorovat nenadálé invazi nemrtváků. Zdejší zasazení do obléhané samoty se od svého vydání v roce 1968 stalo stejně kultovní jako ústřední monstra, finálnímu strašidelnému efektu však rovněž pomohl i limitovaný časový rámec.

Evil Dead

Také další zakladatel svého vlastního subžánru zahájí story navečer a poté se jen vyžívá, jak do rána původní patero studentů-návštěvníků chaty v horách postupně ubývá. Není však zbytí – jedině Bruce "Ash" Campbell může přežít a šířit slávu tohoto bijáku po víc jak příštích 30 let! O vlivu Evil Dead vypovídá třeba skutečnost, že si tenhle biják před pár lety vzala na paškál krásně meta Chata v horách – i ta se mimochodem odehrávala během jediné napínavé noci.

Úkryt

Ne vždy musí však noční běsy nutně souviset s nadpřirozenem – noc je totiž také ideálním časem k loupení. Někdy z toho může být komedie jako v případě Sám doma, jindy, jako ve filmu Úkryt, zase thriller jako bič! Poté, co se tu bohatýrské duo mámy (Jodie Foster) a její dcerky (mladá Kristen Stewart) ocitne ve své vilce pod útokem loupeživých hrdlořezů, je výsledkem doslova komorní horůrek s vysokou mírou autentičnosti!

Noc v muzeu

Jasně, máte pravdu, Noc v muzeu je primárně komedie. Pro příznivce kvalitních filmů je však tenhle film přesto strašidelný! Podíváme-li se navíc na hlavní premisu s ožívajícími voskovými figurínami očima ústředního hrdiny s tváří Bena Stillera, jde o cokoliv, jenom ne o bžundu!

Collateral

Zřejmě nejlépe v poslední generaci dovedl premisu hektické noci zúročit thriller Collateral s Tomem Cruisem. I tady je zápletka zcela realistická – černošský taxikář dostane úkol převážet celou noc movitého klienta. Velmi brzy se však ukáže, že tento je nájemný vrah, a taxikáři i divákovi je jasné, že profík jako on za sebou svědky nezanechává. Co následuje, je nervydrásající zážitek, jemuž učiní přítrž až rozbřesk!

Nos Wesenů začne v Grimm už v pondělí ve 20.15 na Primě COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný