3. února 2017 00:08
redakce Prima Cool

Závidíme! Rumunská policie jezdí stylovou Alfou Romeo Giulia

K italským policistům všechny ty Alfy Romeo a Lamborghini s majáky tak nějak patří. Teď však italský šmrnc dostane i policie v Rumunsku, která osedlala Alfu Romeo Giulia.

Rumunsko se oficiálně stává druhou zemí na světě po Itálii, kde policejní Giulia vyjede na silnice. Konkrétně jde o verzi Veloce s benzínovým dvoulitrem s turbem, který má výkon 280 koní a točivý moment 400 Nm. Sprint na stovku zvládne za 5,2 sekundy a maximální rychlost je 240 km/h. Vůz má pohon všech kol, osmistupňový automat a také velkou dávku emocí už v základní výbavě.

Kromě spousty asistentů ve výbavě nechybí především modré majáky a policejní barvy, které charisma už tak působivého auta umocňují na druhou. Giulii policistům v rámci celoročního partnerství věnovala přímo Alfa Romeo a sloužit má především na dálnicích nebo na okruhu kolem hlavního města.

Je ovšem třeba přiznat, že to nejlepší si Italové nechali pro sebe. V tmavě modré barvě s rudými pruhy a nápisem Carabinieri totiž Giulia vypadá ještě o úroveň lépe. Italští policisté navíc od Alfy dostali vrcholné provedení Quadrifoglio Verde, které pohání neskutečný šestiválec 2,9 litru se dvěma turby a původem u Ferrari. Jeho výkon je 510 koní a z 0 na 100 km/h zrychlí za 3,9 sekundy.

Z Rumunska se k nám dostal jen jediný obrázek, Carabinieri už se však podělili o bohatou galerii se všemi detaily včetně policejní výbavy v elegantním interiéru.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný