13. ledna 2017 00:01
redakce Prima Cool

Za auto nastartované před garáží dostal pokutu několik tisíc

Venku pořádně přituhuje, a tak si spousta lidí nechává auto před odjezdem trochu ohřát. Nezní to jako něco, za co by jeden očekával pokutu. Přesto jeden takový majitel auta existuje.

Jmenuje se Taylor Trupiano a je z Roseville v Michiganu. 5. ledna brzy ráno na svém vlastním dvorku nastartoval auto, pustil topení a odešel na pár minut zpět do domu. Určitě vám na podobném chování nepřijde nic zvláštního a věříme, že i mezi vámi se najde někdo, kdo přesně tohle párkrát za zimu udělá. Ten den se prý teploty pohybovaly kolem –11°C, což přesně k takovému chování vybízí.

Jenomže zrovna šel kolem pochůzkář, který neváhal a za stěrač nastartovaného auta dal lísteček s pokutou na 128 dolarů, tedy asi 3300 Kč. Ptáte se za co? Nebylo to za to, že si Taylor auto zahříval, ale za to, že ho nechal stát nezajištěné a nastartované na v tu chvíli volně přístupném místě. Kdyby býval měl zavřenou branku od dvora, pokutu by nedostal. Taylor pokutu vyfotografoval a vyvěsil na internet, kde se ho prakticky každý zastával. Místní šerif ale odmítá jakékoliv smlouvání.

Pokutu dostal proto, že kolem mohl jít třeba mladík, který by do auta skočil a odjel. Pak jsou z takových situací prý zbytečné a nebezpečné policejní honičky, kterým se takto dá předejít. Možná to zní zvláštně, ale něco pravdy a tom bude. Ani by z toho nemusela být policejní honička. Stačí, aby se ten mladý zlodějíček v autě vyboural a něco se mu stalo. Svůj díl viny by totiž v tu chvíli nesl i majitel nezajištěného auta. Jaký je váš názor na takovou pokutu? Také necháváte ohřívat nastartované auto bez dozoru? Dejte nám vědět.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný