24. listopadu 2015 00:09
redakce Prima Cool

VIDEO: Jak vypadá Corvette po nárazu do zdi ve 240 km/h

Brutální nehoda Corvette

Existuje hodně důvodů, proč jsou pouliční závody nelegální. Tohle je jeden z nich. Stačila jedna nerovnost a z auta o výkonu 800 koní byla ohnivá koule.

Dostalo se k nám video z pouličního závodu dvou pekelně přemotorovaných bestií. Auto, ve kterém sedí kameraman, je Corvette C6 Grand Sport vyladěná od firmy Procharged na 800 koní. Druhou potvorou je taktéž Corvette, konkrétně C6 Z06, na kterou se podívali u Vortechu a poladili ji na 750 koní. Bylo tedy zaděláno na opravdu hodně zajímavý souboj.

Potud by bylo vše v pořádku, ovšem jen do chvíle, než se majitelé obou aut rozhodli pořádně si to rozdat na běžné silnici. Fatální problém přišel velmi krátce po letmém startu. Během několika vteřin měla obě auta na tachometrech zhruba 240 km/h, jenže v tu chvíli přišla terénní vlna, jeden z řidičů svůj vůz nezvládl a v plné rychlosti naboural do pevných středových svodidel.

Auto začalo okamžitě hořet a moc z něj nezbylo – po pouhých 30 vteřinách od nárazu bylo takřka celé v plamenech. Jako zázrakem ale posádka neutrpěla žádné velké šrámy, což je téměř neuvěřitelná zpráva. Cestující za to mohou děkovat nejen své vlastní pohotovosti, ale především také polorámu, závodním sedačkám a pětibodovým bezpečnostním pásům. Strážní andělé si zase jednou mákli.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný