4. listopadu 2015 00:02
redakce Prima Cool

V Dubaji se za pár dní představí nejmodernější supersport světa

To, že v Dubaji mají bankomat na zlaté cihly, už nás nepřekvapí. Oni tam ale umí stavě i skvělá auta!

10. listopadu se v Dubaji otevřou brány mezinárodní automobilové výstavy s názvem International Motor Show. Rozhodně se bude na co dívat, ale nejvíce očekávanou novinkou bude supersport místní automobilky.

Ta se jmenuje W Motors a před nějakou dobou se na trhu exkluzivních a superrychlých aut představila s modelem Hyper Sport. Tehdy to bylo velké překvapení, protože se jim podařilo ukázat, že i uprostřed pouště je pár šikovných rukou. A tyhle šikovné ruce se rozhodli, že je na čase vypustit na silnice malé zlo v podání novinky s názvem Fenyr Supersport.

Vycházet má ze svého předchůdce a pohánět by ho měl dvěma turbodmychadly přeplňovaný plochý šestiválec o objemu 3.8 litru. Výkon by se měl zastavit na rovném 1 000 koní a váha se prý zase má udržet pod 1200 kilogramy. Firma plánuje, že ročně vyrobí zhruba 25 kusů a prý jsou si více než jisti, že se všechny rychle prodají. Teď už jen počkat na oficiální představení. Tvůrci nás napínají, ale naznačili, že jakmile tohle auto poprvé nastartuje, bude to, jako malé zemětřesení. Tak uvidíme.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný