31. května 2017 01:20
redakce Prima Cool

Superb bude luxusnější. Sám zastaví i přivolá pomoc

Škoda Superb dostane pro nový modelový rok několik zajímavých novinek. Kromě komfortní výbavy to budou také bezpečnostní asistenti - asi tou nejzásadnější změnou je systém Care Connect v sériové výbavě.

Třetí generace Škody Superb byla představena v roce 2015, a tak jí chybí některé prvky, které nabízí značka dnes. Jde například o systém Care Connect, který se v případě nehody či jiné situace, při níž se aktivují zádržné systémy, spojí s dispečinkem a tomu sdělí mu polohu vozu. Ten tak může rovnou poslat záchranné složky. Řidič ale může pomoc zavolat i manuálně, stačí k tomu stisk tlačítka umístěného pod stropem. Škoda Care Connect bude od konce května ve standardu pro všechny modely i výbavy.

Nově Superb dostane také aplikaci Škoda Connect App, díky které bude možné se přes internet podívat na stav vozu. Na monitoru počítače, případně displeji chytrého telefonu nebo tabletu bude možné vidět místo, kde vůz stojí, jestli je zamčený nebo má zavřená okna a podobně. Bude také možné nastavit, jakou maximální rychlostí smí jet nebo v jaké oblasti se smí pohybovat. Pokud by to nedodržel, přijde majiteli vozu upozornění. Zároveň bude možné také do vozu zaslat cíl navigace a další.

V hlavní roli multimédia

Novinkou budou ale také zvětšené displeje multimediálních systémů. V případě nižší konfigurace pro rádio Swing to bude z 5" na 6,5″, pro nejvyšší navigaci Columbus dokonce z 8" na 9,2″. Podobně jako to má modernizovaná Octavia nebo nový Kodiaq, bude největší displej výhradně dotykový. V interiéru se může řidič také těšit na masážní sedadlo. Superb dostal také nové, lepší odhlučnění interiéru. Automobilka vylepšila i funkci parkovacích senzorů, které budou umět automaticky zastavit v případě, že byste se k překážce přiblížili až příliš. Nového designu se dočkají i 19" disky Acamar a nově bude v nabídce červená metalíza Velvet Red. Myslelo se i na komunikaci na palubě, se kterou pomůže zajímavý systém, který pomocí mikrofonu a reproduktorů pomůže posádce se lépe slyšet.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný